عضو هیئت مدیره مرکز نفس گفت: در سه ماهه اول امسال ۷۶ مورد و در سه ماهه دوم امسال ۸۶ مورد جمعا ۱۶۲ مادر که در استان یزد تصمیم به سقط داشتند، با مداخله مراکز نفس از تصمیم خود منصرف شدند.

به گزارش صبح ساباط؛ فاطمه قاسمی عضو هیئت مدیره مرکز نفس با اشاره به فعالیت مراکز مردمی نفس با هدف شناسایی، کاهش سقط‌های عمدی و نجات فرزندان سقط گفت: در سه ماهه اول امسال ۷۶ مورد و در سه ماهه دوم امسال ۸۶ مورد جمعا ۱۶۲ مادر که در استان یزد تصمیم به سقط داشتند، با مداخله مراکز نفس از تصمیم خود منصرف شدند.

وی با بیان ثبت یک مورد زایمان دو قلو از مادری که امسال تصمیم به سقط داشت، افزود: طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هم تعداد ۱۸۶ مادر در استان از سقط جنین منصرف شدند.

عضو هیئت مدیره مرکز نفس اظهار داشت: در حال حاضر مراکز مردمی نفس در شهرستان‌های یزد، تفت، مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و میبد فعال هستند و خدماتی نظیر شناسایی، مشاوره، حمایت‌های اقتصادی و … به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌کنند.

قاسمی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده، هزینه‌های آزمایش، سونوگرافی و سایر موارد مادرانی که تصمیم به سقط دارند، به صورت رایگان و به همت خیرین مرکز نیکوکاری نفس انجام می‌شود.