استاندار یزد با اشاره به انتخاب یزد به عنوان استان هدف بهره وری در کشور، بر ضرورت هم افزایی مدیران جهت تسریع و تسهیل در تحقق برنامه‌های حوزه بهره‌وری در استان تاکید کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ جلسه کارگروه ارتقاء بهره وری استان به ریاست مهران فاطمی استاندار یزد و به منظور بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته جهت اجرای پروژه های پیشران استان برگزار شد.

استاندار یزد در حاشیه این جلسه، پروژه های بهره وری را پروژه‌های حیات بخش برای توسعه استان دانست و گفت: در راستای تحقق هدفگذاری های استان در این حوزه، برنامه زمانبندی اجرای پروژه ها تهیه و مسائل آن ها با جدیت پیگیری می شود.

وی در ادامه با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه در زمینه میزان آب، گاز و برق مصرفی در استان یزد در چهار دهه گذشته، اظهارداشت: این گزارش، موید ضرورت برنامه ریزی برای استفاده بهینه تر از انرژی در استان است.

فاطمی با بیان اینکه در حال حاضر اولویت نخست استان ارتقاء بهره وری در بخش های مختلف است، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، سهم بهره‌وری از رشد اقتصادی استان ۴۰ درصد تعریف شده است.

وی با اشاره به انتخاب یزد به عنوان استان هدف بهره وری کشور و اعطای اختیارات ویژه جهت تحقق برنامه های ارتقاء بهره وری در استان، گفت: قریب به ۱۳ پروژه پرچمدار جهت ارتقاء بهره وری در حوزه های آب، گاز و برق در استان تعریف و متولیان اجرای پروژه ها مشخص شده است.

استاندار یزد با اشاره به انگیزه بالای مدیران استان برای تحقق برنامه های حوزه بهره وری استان، افزود: به منظور هم افزایی در تحقق این برنامه ها و حل موانع احتمالی، جلسات کارگروه ارتقاء بهره وری به صورت هفتگی برگزار خواهد شد.

فاطمی در پایان اضافه کرد: امید است پروژه ها و برنامه های حوزه بهره وری استان، در حداقل زمان ممکن محقق شده و شاهد نتایج عینی و حرکت جدی در مسیر ارتقاء بهره وری در سطوح مختلف باشیم.