استاندار یزد مطرح کرد: در اطراف دانشگاه‌های ما به جای اینکه پاساژ‌ها و کافی‌شاپ‌ها مثل قارچ رشد کنند باید شرکت‌های دانش‌بنیان در ارتباط با شرکت‌های متولی صنایع کوچک و متوسط ایجاد شوند.

به گزارش صبح ساباط؛ مهران فاطمی در آیین تکریم و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: بخش خصوصی یکی از پرظرفیت‌ترین بخش خصوصی‌های کشور است و مجموعه شهرک صنعتی یزد پویاتر از قبل راه خود را ادامه می‌دهد.راهی جز حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان نداریم.

عالی ترین مقام اجرائی استان یزد در همین رابطه افزود: در راستای مسئله عدالت و توسعه متوازن حتما این مسئله باید به طور خاص مورد تاکید و توجه باشد و در تمامی استان‌ها به آن توجه لازم صورت پذیرد.

فاطمی با بیان اینکه راهی جز این نداریم که به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنیم، اظهار داشت: این حوزه به صورت ویژه مورد توجه است و باید نسبت به اجرایی شدن آن حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه امروز عمدتا نیرو‌های کارخانجات ما کارگر با مدارک تحصیلی پایین هستند، گفت: در بسیاری از صنایع ما کمتر از ۱۰ درصد نیرو‌ها فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستند.

استاندار یزد ادامه داد: ۲۴ هزار نفر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند و اگر بخواهیم با روال فعلی حرکت کنیم به هیچ عنوان نمی‌توانیم برای این افراد اشتغال ایجاد کنیم.

فاطمی گفت: در اطراف دانشگاه‌های ما به جای اینکه پاساژ‌ها و کافی‌شاپ‌ها مثل قارچ رشد کنند باید شرکت‌های دانش‌بنیان در ارتباط با شرکت‌های متولی صنایع کوچک و متوسط ایجاد شوند.

وی بیان کرد: مسئله اتاق شیشه‌ای و شفافیت در واگذاری قرارداد‌هایی که انجام می‌شود هم یکی دیگر از موضوعات مهمی است که باید اجرایی شود و از آنجا که شعار دولت هم مبارزه با رانت و فساد است باید این بحث اتاق شیشه‌ای و شفافیت قرارداد‌ها در شهرک صنعتی به صورت ویژه اجرایی شود.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: افرادی هم که زمین‌هایی را تحویل گرفته‌اند، ولی نسبت به ساخت و راه‌اندازی واحد اقدامی نکرده‌اند باید حتما و بدون هیچ گونه اغماضی خلع ید شوند و امکانات و زیرساخت‌ها در اختیار دیگر متقاضیان قرار گیرد.