رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دبیر جشنواره شهید رجایی استان یزد در آیین برگزاری جشنواره شهید رجایی سال 1402 استان بر ضرورت تحول در نظام اداری و اجرایی در راستای پشتیبانی از برنامه‌های تحولی تاکید کرد و خواستار پرهیز از روزمرگی و تحول خواهی در بدنه مدیران و کارشناسان شد.

به گزارش صبح ساباط؛ مجید دهقانی‌زاده رییس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان یزد در این مراسم بر ضرورت تحول در نظام اداری و اجرایی در راستای پشتیبانی از برنامه‌های تحولی تاکید کرد و اظهار داشت: بدنه اداری و اجرایی علی رغم تمام زحماتی که انجام می‌دهد نیاز به یک خانه تکانی و تحول اساسی دارد.

دبیر جشنواره شهید رجایی استان یزد خواستار پرهیز از روزمرگی و تحول خواهی در بدنه مدیران و کارشناسان شد و به واسطه برنامه هفتم توسعه، سال جاری را سالی سرنوشت‌ساز برای کشور توصیف کرد.

دهقانی‌زاده ابراز امیدواری کرد: با درایت، تدبیر و هوشمندی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بتوانیم برنامه‌ای مساله محور، مترقی و متناسب با نیازهای مردم و کشور را به سرانجام برسانیم و شاهد تحقق این برنامه باشیم.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان یزد با بیان اینکه سنگ بنای دولت سیزدهم بهره‌وریست، گفت: این دولت با تاکید بر تحول در نظام اداری و اجرایی و شاخص‌های کلان کشور شروع به کار و در همان بدو استقرار برنامه تحولی خود را ارایه کرد.

دهقانی‌زاده با اشاره به اینکه دولت سیزدهم حتی یک روز بدون برنامه نبوده است، اذعان داشت: خوشبختانه نتایج و آثار مثبت و متعددی را حول برنامه محوری دولت و تاکید آن بر تحول در کشور شاهد هستیم.
به گفته وی، دولت در دورانی سکان کشور را در دست گرفته که شاخص‌های کلان در وضعیت خوبی نبوده است. وی تصریح کرد: دشمن طراحی بزرگی کرده بود تا صادرات نفت ایران به صفر برساند و تورم را در کشور سه رقمی کند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، افزود: امروزه صادرات نفت در کشور در بالاترین سطح ممکن طی سال‌های اخیر قرار دارد و تورم نیز رو به افول است ضمن انکه کارهای بزرگ و متعددی در مسیر اعتلای کشور توسط دولت انجام شده است.

دهقانی‌زاده ، قدرت رفاه خانوارها را به شدت تحت تاثیر تورم دانست و افزایش سطح درآمدها و کنترل تورم را از راه‌هکارهای رسیدن به آن عنوان کرد و گفت: افزایش سطح درآمدها معلول رشد اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در دوسال استقرار دولت سیزدهم به طور متوسط نزدیک به ۵ درصد رشد اقتصادی مثبت در کشور تجربه شده است، افزود: در فصل بهار ۱۴۰۲ نیز رشد نزدیک به ۸ درصدی در کارنامه کشور ثبت شده است.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان یزد رشد نقدینگی و ناترازی بودجه را به عنوان دو معضل بزرگ ایجاد تورم در کشور معرفی کرد که دولت با حسابرسی دقیق و شناخت ریشه‌ای عمیق، بدون آنکه صدمه‌ای به روند حرکت جامعه ایجاد کند این دو را به خوبی مدیریت کرده است.

وی از کاهش بیش از ۱۲ درصدی رشد نقدینگی در کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با روند مثبتی که کنترل این دو معضل در امسال و سال‌های آتی ادامه خواهد داشت بتوانیم درآمد سرانه خانوارها و قدرت رفاه آنان را به خوبی شاهد باشیم و همچنین شاهد شکوفایی بیش از پیش اقتصاد ملی باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با تاکید بر اینکه ما متعهد و پایبندیم به عهدی که با مردم در حوزه تحول بسته‌ایم، گفت: تحول نیاز به کارهای سخت و سنگینی دارد که نباید در انجامش خسته شد و این مهم به طور جد در دستور کار تیم مدیریتی استان قرار دارد.

دهقانی‌زاده با بیان اینکه نیازمند اتفاق بزرگ در حوزه بهره‌وری هستیم، بیان داشت: رشد اقتصادی بدون بهره‌وری غیرممکن بوده و تنها راهکار خوشبختی استان گذر از مسیر اقتصاد دانش‌بنیان است.

وی با اشاره به اقدامات دولت و تیم مدیریتی استان در حوزه فعالیت عمرانی و راه‌اندازی ده‌ها پروژه و طرح بزرگ و کوچک مانده از سال‌های قبل، اذعان داشت: به حق استان یزد تبدیل به کارگاه پویایی و سازندگی شده است.