رئیس جمهور گفت: وحدت به معنای یکی شدن مذاهب یا جغرافیای کشورهای مسلمان نیست، بلکه وحدت، اتحاد و انسجام برای حفظ منافع امت اسلامی است؛ در تلاش برای وحدت و تقریب تمام اندیشه ما باید معطوف به حفظ و ارتقای منافع امت اسلامی باشد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید ابراهیم رئیسی در سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت، ضمن تبریک ولادت عظیم‌الشان پیامبر بزرگ اسلام و فرزند گرامی‌شان امام جعفر صادق علیهم السلام، یاد همه شهدا و مجاهدان عرصه وحدت و تقریب را گرامی داشت و تاکید کرد: وحدت امت اسلامی همواره در تاریخ اسلام دارای اهمیت بوده است.

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه اهمیت وحدت در عالم اسلام روز به روز بیشتر مورد تاکید قرار می‌گیرد، افزود: توجه به وحدت توجه به یک امر فردی و نگاهی مقطعی نیست، بلکه یک منظومه فکری و اندیشه‌ای با محوریت حق و با محور قرار دادن باور و اعتقاد به قرآن، نبی مکرم اسلام و عترت پاک اوست.

رئیسی گفت: وحدت به معنای یکی شدن مذاهب یا جغرافیای کشورهای مسلمان نیست، بلکه وحدت، اتحاد و انسجام برای حفظ منافع امت اسلامی است؛ در تلاش برای وحدت و تقریب تمام اندیشه ما باید معطوف به حفظ و ارتقای منافع امت اسلامی باشد.