امام جمعه اشکذر با اشاره به مناسبت هفته وحدت، گفت: معنای وحدت یعنی هم‌زیستی مسالمت‌آمیز، باگذشت و با عدل است به حمدالله کشور ما از این نعمت برخوردار می‌باشد و این به برکت نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش صبح ساباط؛ حجت الاسلام محمدرضا طالبیان امام‌جمعه اشکذر با اشاره به میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، گفت: انتظار و توصیه ائمه دین  ما از شیعیان و اهل ایمان این است که ما پیروی از سنت پیامبر اکرم (ص) داشته باشیم  و ایشان را به‌عنوان  الگو و اسوه برای خود قرار دهیم.

وی با بیان این که در میان ائمه اطهار امام علیه‌السلام صادق ائمه اطهار (ع) بیشترین نقش فرهنگی را برای حفظ و نشر و گسترش اسلام ناب محمدی (ص) داشتند، افزود: ایشان با مواضع بسیار هوشمندانه و شرایط زمانی مناسب در مقابل خلفای زمان خودشان بیشترین توفیق را برای نشر معارف قرآن تفسیر قرآن و حدیث و بیان احکام دین و امور دینی داشته باشند و بیش از ۴ هزار شاگرد برای نشر معارف علوی تربیت کردند.

طالبیان با اشاره به مناسبت هفته وحدت، گفت: معنای وحدت یعنی هم‌زیستی مسالمت‌آمیز، باگذشت و با عدل است به حمدالله کشور ما از این نعمت برخوردار می‌باشد و این به برکت نظام جمهوری اسلامی است.

امام‌جمعه اشکذر به آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و ضمن آرزوی سال پرخیروبرکت برای دانش‌آموزان و دانشجویان و اساتید و معلمان؛ از خیرین مدرسه‌ساز شهرستان با احداث مدارس جدید  در راه ارتقای وضعیت آموزشی مراکز آموزشی این شهرستان تلاش کردند قدردانی کرد.