شهردار یزد با اشاره به سیل سال گذشته شهر یزد، گفت: رودخانه مرکزی در برخی نقاط دارای ایراداتی از لحاظ عبور آب و دیواره‌ها بوده همچنین در بخش‌هایی تصرفات غیرقانونی وجود دارد که در یک فاز از بلوار دانشجو تا کوچه 49 بلوارتا حدود 15 روز آینده ساماندهی آن به پایان می‌رسد.

به گزارش صبح ساباط؛ ابوالقاسم محی‌الدینی شهردار یزد در بازدید از رودخانه مرکزی یزد با بیان این که شهرداری یزد از سال گذشته تاکنون حدود ۳۵۰ میلیارد ریال برای ساماندهی رودخانه مرکزی هزینه کرده است، اظهار داشت: این اعتبارات صرفاً توسط شهرداری انجام شده و درخواست داریم با کمکی که دولت و دستگاه‌های متولی رودخانه‌ها و مسیل‌ها از جمله آب منطقه‌ای در این زمینه می‌کند بتوانیم تا انتهای رودخانه مرکزی را ساماندهی کنیم.

وی با اشاره به سیل سال گذشته شهر یزد، گفت: رودخانه مرکزی در برخی نقاط دارای ایراداتی از لحاظ عبور آب و دیواره‌ها بود، همچنین در بخش‌هایی تصرفات غیرقانونی شده بود که در فاز اول از بلوار دانشجو تا کوچه ۴۹ بلوار در حال ساماندهی و احداث هستیم که تا حدود ۱۵ روز آینده به اتمام می‌رسد.

شهردار یزد با بیان این که دیواره‌های ساحلی رودخانه مرکزی احداث شده است، افزود: معابر و خیابان‌های اطراف مسیل نیز ساماندهی شده و مسیر رودخانه در حال پاک‌سازی کامل است.

محی‌الدینی ادامه داد: در گذشته مسیر رودخانه با لوله‌های قطر کم عبور داده شده بود که اکنون در حال باکس‌گذاری بتنی برای عبور ایمن روان آب‌ها هستیم تا مشکلی برای همشهریان ایجاد نشود.