جانشین قرارگاه عفاف و حجاب استان در عین حال تدبیر در برخورد با پدیده کشف حجاب را ضروری دانست و خاطر نشان کرد مقابله با بی حجابی به معنای بی تدبیری در مدیریت موضوع نیست. 

به گزارش صبح ساباط؛ عزیزی جانشین قرارگاه عفاف و حجاب استان در نشست قرارگاه عفاف و حجاب استان یزد کشف حجاب را خط قرمز استان در مسائل فرهنگی دانست و از مسئولان مربوطه خواست به طور جدی بااین مساله برخورد کنند.

جانشین قرارگاه عفاف و حجاب استان در عین حال تدبیر در برخورد با پدیده کشف حجاب را ضروری دانست و خاطر نشان کرد مقابله با بی حجابی به معنای بی تدبیری در مدیریت موضوع نیست.

وی با هشدار در خصوص وضعیت برخی درمانگاه‌ها و مراکز خصوصی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی گفت: در صورت مشاهده کشف حجاب در این مراکز در وهله اول این مراکز باید با جریمه پلمب مواجه شده و در صورت تکرار، مجوز مرکز مربوطه یا فرد متخلف باطل شود.

معاون استاندار در خصوص وضعیت عفاف و حجاب کارمندان دولت هم خاطر نشان کرد در حوزه کارمندان دولت ما موضوع کشف حجاب نداریم بلکه برخی اوقات با مساله بد حجابی روبرو هستیم که کارمندان باید قوانین مربوطه را به دقت رعایت کنند.

عزیزی همچنین از فعالیت‌های پلیس اماکن استان در برخورد با اصناف متخلف در حوزه عفاف و حجاب قدردانی کرد.

در این نشست مدیرکل آموزش و پرورش و همچنین روسای دانشگاه‌های استان گزارشی از اجرای برنامه‌های عفاف و حجاب در مدارس و دانشگاه‌ها ارائه دادند و مقرر شد در سال تحصیلی جدید هم این برنامه با با قوت ادامه داشته باشد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری هم گزارش از اجرای طرح تربیت کنشگران عفاف و حجاب با عنوان طلایه داران عفاف و حجاب ارائه کرد.

به گفته حسینی مطلق در مرحله اول این طرح با ۴۰۰ نفر داوطلب از سراسر استان اغاز شده و پس از گذراندن دوره‌های مقدماتی و تکمیلی و برگزاری ازمون‌های تئوری و عملی ۱۴۰ نفر به عنوان پرچمداران حجاب و عفاف در استان برگزیده شده اند تا فعالیت‌های میدانی در حوزه عفاف و حجاب در استان داشته باشند.

در این نشست مصوب شد کنشگران عفاف و حجاب ضمن هماهنگی با آموزش و پرورش با حمایت و پشتیبانی فرمانداری‌های شهرستان‌ها به تبلیغ عفاف و حجاب برای دانش اموزان بپردازند.

تشکیل کمیته نظارت و ارزیابی فعالیت‌های عفاف و حجاب دستگاه‌های اجرایی استان از دیگر مصوبات این جلسه بود.