اداره کل هواشناسی یزد با صدور هشدار سطح نارنجی، نسبت به تشدید ناپایداری‌های جوی امروز و فردا در استان هشدار داد.

به گزارشصبح ساباط؛ کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد گفت: فعالیت سامانه ناپایدار جوی از پیش از ظهر امروز پنجشنبه در استان آغاز و تا اوایل روز جمعه ادامه دارد.اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان یزد

سید عباس میرحسینی افزود: وزش باید شدید و گرد و خاک، رعد و برق و تگرگ در مناطق مستعد از جمله پیامد‌های این موج جدید است که منجر به آبگرفتی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و صاعقه می شود.

به گفته وی خسارت به سازه‌های موقت، از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی، اختلال در پرواز‌ها و احتمال سقوط سنگ در نواحی کوهستانی از دیگر پیامد‌های ناپایداری جوی در ساعات آینده است.

وی توصیه کرد: شهروندان از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها اجتناب کرده، در سفر‌های بین شهری احتیاط نموده و از فعالیت‌های کوهنوردی پرهیز کنند؛ همچنین از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، خودداری کرده و از ساختمان‌های در حال ساخت و درختان کهنسال فاصله بگیرند.

میرحسینی ادامه داد: با توجه به احتمال بارش تگرگ، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی اتخاذ و از پارک خودرو در مناطق غیر مسقف خودداری شود.

هشدار سطح نارنجی هواشناسی به معنای احتمال خسارت گسترده و زیاد در مناطق جوی مورد اشاره است.

هواشناسی در یک برنامه همیشگی به کشاورزان نیز در وضعیت های بد آب و هوایی توصیه هایی را دارد که می توانید با کلیک در اینجا مشاهده نمایید.