مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: در فروردین ماه سال جاری بیش از ۳۲ میلیون دلار به وزن ۱۹۱ هزار تن کالا از گمرک یزد صادر شده است.

به گزارش صبح ساباط؛ مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: در فروردین ماه سال جاری بیش از ۳۲ میلیون دلار به وزن ۱۹۱ هزار تن کالا از گمرک یزد صادر شده است.

محمدکاظم صادقیان افزود: صنایع معدنی غیرفلزی و فلزی، محصولات پلیمری و شیمیایی از عمده کالا‌های صادراتی استان یزد به کشور‌هایی از جمله عراق، امارات، پاکستان، اندونزی، افغانستان و ترکیه است.

وی ادامه داد: همچنین در فروردین ماه سال جاری بیش از ۱۴ میلیون دلار به وزن ۷ هزار تن کالا به گمرک استان یزد وارد شده است و عمده کالا‌های وارداتی ماشین‌آلات و قطعات یدکی خط تولید و مواد اولیه واحد‌های تولیدی بوده است.

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: به استناد این آمار تراز تجاری استان یزد به میزان ۱۷ میلیون دلار مثبت بوده است.

صادقیان تصریح کرد: کشور‌های عراق با ۳%، امارات ۲۲%، پاکستان ۱۵%، اندونزی ۱۳% در حوزه صادرات و کشور‌های ترکیه با ۲۷%، امارات ۲۵%، چین ۳۳% در حوزه واردات به استان یزد فعال بوده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: استان یزد پس از هرمزگان، بوشهر، خوزستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی، رتبه هشتم صادرات از لحاظ وزن را به خود اختصاص داده است و از نظر ارزش در رتبه ۱۵ می‌باشد
همچنین در حوزه واردات از لحاظ وزن رتبه ۱۷ و ارزش رتبه ۱۹ کشور می‌باشد.