رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد گفت: مدیریت پسماند نسبت به راه اندازی کارخانه تولید کود کمپوست هرچه سریع تر اقدام نماید.

به گزارش صبح ساباط؛ نیکونژاد رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد مطرح کرد: علی الرغم گذشت یک سال و نیم از دوره ی ششم شورای اسلامی و حمایت هایی که این دوره جهت تجهیز و راه اندازی کارخانه کمپوست پسماند شهری و خانگی انجام داده است اما متأسفانه هنوز این کارخانه به صورت کامل به بهره برداری نرسیده است و ضرورت دارد شهرداری نسبت به راه اندازی کامل آن و نصب دستگاه های جدید اقدام لازم به عمل اورد.

به گفته وی: راه اندازی کارخانه مذکور تنها صرفه اقتصادی ندارد چراکه باتوجه به تولید روزانه حدود ۳۲۰ تن زباله خانگی در شهر یزد که باعث آلایندگی و همچنین شیرابه های مخرب می شود ، راه اندازی این کارخانه راهی است برای جلوگیری از تخریب محیط زیست، و استفاده از کود کمپوست تولیدی باعث می شود تا کشاورزان از کود های شیمیایی کمتر استفاده کنند .

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: یکی از مهم ترین فواید کود کمپوست در بخش کشاورزی، اثرات مثبتی است که در فیزیک خاک میگذارد و باعث اصلاح خاک های کشاورزی و همچنین افزایش مواد عالی خاک می‌شود ضمنا به راحتی برای درختان و گیاهان قابل جذب است.

نیکونژاد در پایان گفت: امید است با راه اندازی کارخانه کمپوست در ابتدای سال آینده بتوان کمک شایانی به حفظ محیط زیست کرد.