رئیس هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، با اشاره به نگرانی و مطالبه‌گری مردم یزد در خصوص معضل بی‌حجابی و کشف حجاب در شهر دارالعباده، تنها راه مبارزه با پدیده کشف حجاب را اعمال قانون بازدارنده توسط حاکمیت و برخورد منفی مردم دانست و گفت: خدمات بانکی، اقتصادی و شهری نباید به افراد «بی‌حجاب» داده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در یزد، حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌نژاد، مسئول هیئت انصار ولایت دارالعباده، در سخنرانی قرار هفتگی این هفته هیئت، بار دیگر به معضل کشف حجاب‌ها اشاره و بر لزوم اقدام مردم و مسئولین نسبت به این پدیده تأکید کرد.

وی، با تقدیر از اقدامات دلسوزانه برخی از مسئولین شهر گفت: عده‌ای از مسئولین دغدغه‌مند هستند و از سر دلسوزی اقداماتی هم انجام داده‌اند که باید از آنها تشکر کرد، اما برخی از مسئولان متأسفانه اعتقاد چندانی به دخالت در این مسأله ندارند.

مسئول هیئت انصار ولایت، با بیان اینکه بی‌حجابی با بدحجابی تفاوت دارد، اظهار داشت: «بی‌حجابی» را حتی اغلب ب بد حجاب‌ها قبول ندارند و راضی به آن نیستند، بنابراین تا «بی‌حجابی» هم مثل بدحجابی تبدیل به عرف اجتماعی نشده است، باید اقدامات مناسب صورت گیرد.

وی، همچنین به کشف حجاب‌های سازماندهی‌شده در شهر اشاره و خاطرنشان کرد: اگر پلیس و قوه قضائیه ورود نکنند و این عده قانون‌شکن آزادانه جولان بدهند، کشف حجاب نهادینه می‌شود.

مهدوی‌نژاد، افزود: باید با افراد «بی‌حجاب» برخوردهای سلبی صورت گیرد. بعضی از مسئولین در این مسئله مماشات می‌کنند، در حالی که با پدیده «بی‌حجابی» باید برخورد قانونی شود. بارها هم تذکر داده‌ایم، البته برخوردهای ایجابی و رفتارهای سلبی نیز مناسب باید باشد.

این سخنران مذهبی، با تأکید بر لزوم اقدامات مردمی و همه دستگاه‌ها در رابطه با کشف حجاب، گفت: در بانک‌ها و مراکز خرید نباید به بی‌حجاب‌ها خدمات دهند، مؤمنینی که مغازه، تاکسی و خدمات شهری دارند، به افراد «بی‌حجاب» خدمات ندهند.

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد، در پایان خطاب به مردم گفت: شما باید از مسئولین مطالبه محترمانه و مؤدبانه کنید. البته هیچ کس قصد ندارد خرابکاری کند ولی باید به مسئولین فشار بیاورید، به امام جمعه بگویید، از مسئول دادستانی و مسئول انتظامی بخواهید، به روحانیت و ائمه جماعت مساجد بگویید و پیگیری کنید تا با بی‌حجابی برخورد شود.

انتهای پیام/ص*