استاندار یزد: اين مستند که قابليت ارائه در شبکه هاي سراسري و ملي را دارد مي تواند بخشي ازهويت و اصالت بي بديل استان يزد را به نمايش بگذارد.

به گزارش صبح ساباط؛ با حضور مهران فاطمی استاندار، فرماندار یزد، کریمی میبدی مدیرکل صدا و سیمای یزد، قائم مقام، معاونت ها، مدیران و عوامل تولید مستند موزه های یزد و خبرنگاران استان یزد از مستند موزه های یزد تولید شبکه یزد رونمایی شد.

فاطمی در اين مراسم با بيان اينکه موزه ها گنجينه ادب،هنر،اصالت وهويت ما هستندگفت:اين مستند که قابليت ارائه در شبکه هاي سراسري و ملي را دارد مي تواند بخشي ازهويت و اصالت بي بديل استان يزد را به نمايش بگذارد.

وي با بيان اينکه مستند موزه هاي يزدباعث توسعه گردشگري فرهنگي مي شود؛ گفت: ما از اين برنامه ها و مستندها حمايت مي کنيم.

کریمی میبدی در اين مراسم با اشاره به اينکه يکي ازوظايف رسانه ملي هويت و هويت محوري است گفت:در صداوسيماي يزدتلاش کرديم اين هويت رادر آثار مختلف راديويي و تلويزيوني متجلي کرده و نمونه آنهم مستندفاخرو زيباي(مستند موزه هاي يزد) است.

کريمي ميبدي افزود: هويت جدي يزد درموزه ها نهفته است و موزه هايي که بخشي ازآداب،فرهنگ و هويت رادرخودشان جاداده اندمي توان با برنامه ها و مستندها به بهترين شکل ممکن هويت رابه نمايش بگذاريم.

محسن عباسي سرچشمه کارگردان و تهيه کننده اين مستندهم گفت:مجموعه مستند موزه هاي يزد در ۱۳ قسمت ۲۵ دقيقه اي  توليد شده است که  شامل موزه هاي تخصصي استان يزد است.

وي گفت:ساخت اين مجموعه مستند دردو سري که سري اول باهفت قسمت قبل از کرونا تهيه وپخش شد وسري دوم آنهم که از مهرماه شروع شد و در تعطيلات نوروز هم پخش مي شود.