امام جمعه یزد گفت: می بایست فعالیت بیشتر و جذابتر در فضای مجازی انجام شده و محتواهای جذاب، کوتاه و اثرگذار برای فضای مجازی تولید شود.

به گزارش صبح ساباط؛ آیت الله محمد رضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، در جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس استان یزد با اشاره به اقدامات خوبی که در زمینه شهدا انجام شده اظهار داشت: باید برنامه‌هایی که با محوریت شهدا تدارک دیده می شود در مساجد و حسینیه‌ها افزایش یافته تا مردم آشنایی بیشتر با سیره شهدا پیدا کنند.
وی با تاکید بر اهمیت بصیرت افزایی در شرایط امروز جامعه افزود: این مهم باید در مساجد و در جمع مردم و سایر مراکزی که مردم تردد و اجتماع بیشتری دارند، تقویت شود.
ناصری بر لزوم فعالیت بیشتر و جذابتر در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: باید محتواهای جذاب، کوتاه و اثرگذار برای فضای مجازی تولید شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد بیان کرد: خاطرات رزمندگان اغلب جذاب و اثرگذار است و این خاطرات باید در قالب فیلم‌ها یا نوشته های کوتاه منتشر شود.
وی با بیان اینکه در وصایای شهدا نکات ارزشمند بسیاری وجود دارد، اظهار داشت: بخش‌های اثرگذار وصایای شهدا را می توان جمع‌آوری کرد و در قالب یک کتابچه منتشر کرد تا به راحتی در دسترس دیگران قرار گیرد.
ناصری بیان کرد: باید کار به نحوی انجام شود که به جز مخاطبان دائمی، روزنه ای برای اثرگذاری بر سایر اقشار جامعه باز شود تا گستره نشر محتواها افزایش یابد.
امام جمعه یزد یادآور شد: طینت مردم پاک و بکر است بنابراین می‌توان با اثرگذاری بر آنها، راه نفوذ بیگانگان و اثرگذاری دشمنان را مسدود کنیم.
وی تاکید کرد: سازمان تبلیغات و حوزه های علمیه باید طلاب خوش فکر و خوش بیان را شناسایی و تربیت کنند تا این افراد در بین مردم فعالیت کرده بر آنها اثر مطلوب بگذارند.
ناصری عنوان کرد: تا زمانی که تحول در سیستم آموزشی و دانشگاه و فرهنگیان ایجاد شود، باید دست به کار شوید و به نحوی فعالیت کنید که دشمن نتواند کودکان و نوجوانان ما را به سمت خود جذب و از آنها در مسیر تحقق اهداف خود استفاده کنند.
وی در مورد ایام نوروز نیز بیان کرد: باید به نحوی برنامه ریزی شود که حرمت شهر دارالعباده یزد و حسینیه ایران حفظ شود و افراد به اسم گردشگری، با بی حجابی یا روزه خواری حرمت شکنی نکنند.
در این جلسه اعضا به بیان اقدامات و برنامه های خود پرداختند.

انتهای پیام/ص*