معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با تنی چند از خانواده‌های معظم شهدای یزد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ جلال عرب‌خردمند معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به مناسبت بزرگداشت روز شهداء و به منظور انتقال فرهنگ جهاد و شهادت با تنی چند از خانواده‌های معظم شهدای یزد دیدار و گفتگو کرد.

عرب خردمند در این دیدار ها با والدین شهیدان احمد تقی‌زاده، سید رضا صفویه و سید میثم حامدی به گفتگو پرداخت و ضمن یادآوری ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های شهدا از صبر و استقامت خانواده‌های سرافراز شهدا قدردانی کرد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با بیان اینکه والدین شهدا با تربیت و پرورش فرزندان این چنینی برای ایران اسلامی عزت و افتخار آفریدند، گفت: امروز وظیفه سنگینی به دوش ما نهاده شده که از آرمان‌های انقلاب و مسیر پرافتخاری که شهدا و جانبازان در آن پای نهاده‌اند، پاسداری کنیم و اجازه ندهیم که دشمنان با توطئه‌های خود ما را از مسیر اصلی منحرف سازند.

عرب خردمند تکریم خانواده شهداء را موجب زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست و گفت: بر همه ما واجب است که دغدغه خانواده شهیدان را بشنویم و در رفع مشکلات آن‌ها از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

شايان ذكر است؛ يك سال پس از انقلاب اسلامي در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸ به دستور امام خميني (ره) بنياد شهيد تأسيس شد. ۲۵ سال بعد يعني در سال ۱۳۸۳ اين روز با عنوان”روز بزرگداشت شهدا” نام‌گذاري و به تصويب شوراي انقلاب فرهنگي رسيد و وارد تقويم رسمي كشورمان شد.