مدیرکل آموزش وپرورش استان گفت: طرح شهید سلیمانی (نهضت ایجاد فضاهای ورزشی درون مدرسه‌ای)با هدف ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در مناطق کم برخوردار استان در حال اجراست.

به گزارش صبح ساباط؛ ۱۲ پروژه ورزشی در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، روز سه‌شنبه همزمان با سراسر کشور طی مراسمی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزیر آموزش و پرورش در استان یزد به بهره برداری رسید.

محمد کاظم رحیمی نژاد مدیرکل اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این طرحها شامل ۲ چمن مصنوعی والیبال و ۱۰ چمن مصنوعی فوتسال است.

وی نژاد افزود: طرح های یاد شده با ۶ میلیارد تومان اعتبار در ناحیه یک و ۲ یزد، مروست، ابرکوه، اشکذر و مهریز افتتاح شدند.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای هر زمین چمن مصنوعی فوتسال و والیبال ۴۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که این هزینه ها توسط وزارت آموزش و پرورش، خیرین و مدارس تامین شده است.

رحیمی نژاد اضافه کرد: در مرحله اول طرح شهید سلیمانی در مهرماه امسال ۲۲ طرح ورزشی شامل زمین چمن مصنوعی والیبال و فوتسال به بهره برداری رسید.

مدیرکل اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ادامه داد: مجموعا در طرح شهید سلیمانی برای استان یزد ۷۶ طرح با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان تعریف شده است که ۳۴ طرح آن به بهره برداری رسید و مابقی هم تا پایان سال تحصیلی افتتاح می شوند.

وی اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی (نهضت ایجاد فضاهای ورزشی درون مدرسه‌ای) در مناطق مختلف استان یزد در حال اجرا است تا از این طریق زیرساخت‌های ورزشی در مناطق کم برخوردار برای دانش آموزان فراهم شود.

شایان ذکر است؛ در این برنامه که به صورت متمرکز در سراسر کشور برگزار شد، به صورت همزمان ۵۵۰ پروژه ورزشی در سراسر کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین در سال جاری افزون بر ۲۷۰ هزار دانش اموز در ۱۵۰۰ مدرسه در استان یزد مشغول به تحصیل می باشند.