رئیس شورای اسلامی شهر یزد مطرح کرد: شورای ششم از ابتدای فعالیت خود در صدد رضایت و خشنودی شهروندان از خدمات رسانی شهرداری یزد است و به همین منظور افزایش تعرفه عوارض و بهای خدمات شهرداری یزد برای سال 1402 هم با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مردم اعمال شد و در خصوص تعرفه عوارض مقرر شد فقط بین صفر تا حداکثر ۲۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش صبح ساباط؛ عزیز الله سیفی رئیس شورای اسلامی شهر یزد در دیدار مردمی با برخی از شهروندان مطرح کرد: شورای ششم از ابتدای فعالیت خود در صدد رضایت و خشنودی شهروندان از خدمات رسانی شهرداری یزد است و به همین منظور افزایش تعرفه عوارض و بهای خدمات شهرداری یزد برای سال ۱۴۰۲ هم با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مردم اعمال شد و در خصوص تعرفه عوارض مقرر شد فقط بین صفر تا حداکثر ۲۰ درصد افزایش یابد.

سیفی با اشاره برخی از مصوبات شورای ششم گفت: با تصمیم شورای ششم و با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی، تبصره سه از قبوض آب که در دوره های قبلی شورا از شهروندان اخذ می‌شد حذف شد و همچنین عوارض کسر فضای باز هم از بند های جرائم کمیسیون ماده صد باتوجه به شرایط اقتصادی مردم با مصوبه و پیگیری های شورای ششم شهر یزد از بندهای جرائم حذف شد.

وی ادامه داد: همچنین بعد از وقوع سیل در شورای ششم تصویب شد پروانه رایگان برای ساختمان های آسیب دیده از سیل صادر شود و تشکیل کمیسیون ویژه ماده صد نیز برای تبدیل آراء تخریب ساختمان به جریمه برای اولین بار در یزد با تصمیم شورای ششم آغاز شده است

وی به مصوبه شورای ششم در حمایت از قانون خانواده و جوانی جمعیت و فرزندآوری اشاره کرد و گفت: این بسته شامل تخفیف عوارض ساختمانی است و افرادی که فرزند سوم آن‌ها در سال ۱۴۰۱ و یا ۱۴۰۲ متولد شده و یا متولد شود از ۷۰ درصد و برای تولد فرزند چهارم و یا بیشتر از ابتدای سال ۱۴۰۱ برای ۴۰۰ متر مربع زیر بنای غیر آپارتمانی به میزان ۱۰۰ درصد از پرداخت عوارض ساختمانی معاف می شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در خصوص دیگر فعالیت های شورای ششم گفت: تعداد قابل توجهی از ماشین آلات و تجهیزات برای دستگاه های خدماتی از جمله آتش نشانی، مدیریت بحران شهرداری و مناطق ۵گانه خریداری شده و همچنین در راستان نوسازی ناوگان شهری، تعداد زیادی تاکسی های شهری، چندین دستگاه اتوبوس و ۹۵ دستگاه ون در طول مدت یک سال و نیم از فعالیت شورای ششم خریداری شده است.

وی ادامه داد: سالن های ورزشی و زمین های ورزشی با چمن مصنوعی در محلات مختلف از جمله حسن آباد، مریم آباد، سلسبیل، کوچه بیوک، امام شهر، آزادشهر و بافت تاریخی احداث تا در اختیار شهروندان آن محله قرار بگیرد.

سیفی می گوید: احداث پروژه زیرگذر صاحب الزمان (عج) در راستای تکمیل رینگ شهری و اجرای پروژه عظیم بلوار شهیدان پارسائیان تا ایرج افشار که اجرای این پروژه بار ترافیکی آزادشهر، خیرآباد، میدان امام علی (ع) و صفائیه را کاهش می‌دهد از دیگر پروژه های عمرانیست که با موافقت شورای ششم صورت گرفته است.

وی در خصوص توجه به مناطق کمتر برخوردار شهر گفت: همچنین در راستای توجه به مناطق کمتر برخوردار، عملیات نهضت آسفالت در معابر محله حسن آباد، صدر آباد، اسکان، خیرآباد،امامشهر و آزادشهر صورت پذیرفت و در بافت تاریخی نیز عملیات ساخت پارک های درون محله ای، زیباسازی،نورپردازی، کف سازی، بدنه سازی معابر و حفر چاه های جذبی با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان انجام شده است.

سیفی از دیگر فعالیت ها و اقدامات شورای ششم تقویت سیل بند ها در حاشیه شهر و ایجاد سیل بند های نیز برای جلوگیری و کاهش خسارت زمان وقوع سیل دانست و ادامه داد: علاوه بر آن در راستای توجه به ورزش محلات و کشف استعداد ها، المپیاد ورزش محلات با رشته های مختلف ورزشی به صورت انفرادی، گروهی و خانوادگی و بصورت رایگان با مصوبه شورای ششم در سطح محلات شهر یزد در حال برگزاری است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: باز پیرایی پارک های محلات و همچنین آبیاری فضای سبز بلوارها و پارک ها، برای اولین بار از طریق آب پساب، جهت صرفه جویی در مصرف آب با اختصاص بودجه و موافقت شورای ششم در حال اجراست و با مصوبه شورای ششم احداث مخزن های ذخیره آب در نقاط مختلف شهر، احداث بوستان های مختلف در محلات،راه اندازی خط پردازش ۳۰۰ تنی پسماند خانگی در کارخانه‌ پسماند شهرداری و تخفیف صد در صدی عوارض اخذ هزینه حفاری در خصوص شهرک نساجی مریم آباد هم به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: لازم به ذکر است در ابتدای فعالیت شش شورای ششم تکمیل پروژه های نیمه تمام ازجمله زیر گذر شهدای نعیم آباد، فرهنگسرای بهمن، پارکینگ طبقاتی فرخی و بلوار آیت‌الله ابوترابی در دستورکار قرار گرفت و خوشبختانه توانستیم در مدت یک سال و نیم از آغاز فعالیت، این پروژه ها را به اتمام برسانیم.

سیفی خاطرنشان کرد: خوشبختانه اعضای شورا ششم به صورت مستمر و هفتگی در مناطق پنجگانه شهرداری برای تبادل نظر و رفع مشکلات شهروندان و ملاقات با آن‌ها حضور دارند و از نظرات شهروندان هم در تدوین نهایی بودجه استفاده شد.