پنجمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی کاربرد مدل های پیشرفته تحلیل فضائی (سنجش از راه دور و GIS) در آمایش سرزمینی سوم و چهارم اسفندماه برگزار میگردد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید علی المدرسی دبیر پنجمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی کاربرد مدل های پیشرفته تحلیل فضائی (سنجش از راه دور و GIS) در آمایش سرزمینی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تلاش برای پیشرفت و آبادانی ایران عزیز اسلامی و بویژه درخواست معظم له مبنی بر توجه ویژه به بحث آمایش سرزمین گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تاکنون چهار دوره همایش کاربرد مدل‌های پیشرفته تحلیل فضایی (سنجش از راه دور و GIS) برگزار کرده است.

المدرسی با اشاره به مشارکت شهرداری شهر جهانی یزد در برگزاری پنجمین دوره از این همایش ملی گفت: علاوه بر برگزاری جهار دوره ملی این همایش یک دوره بین المللی نیز برگزار شده است.

دبیر پنجمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی کاربرد مدل‌های پیشرفته تحلیل فضائی (سنجش از راه دور و GIS) در آمایش سرزمینی همچنین اظهار داشت: این همایش طی روزهای سوم و چهارم اسفندماه با حضور دانشمندانی و اساتید برتر این حوزه از کشورهای آلمان و استرالیا در طبقه سوم ساختمان دکتر سلطانی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد برگزار میگردد.

شایان ذکر است؛ علوم مکانی (سنجش از راه دور و GIS) در شرایط امروزی دایره گسترده ای از توانمندی‌ها را در مقابل بشر ایجاد نموده است و با سرعت بالا در حال توسعه کمی و کیفی از زوایای مختلف است.