معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: نقش روایتگری در همه پیچ و خم های انقلاب و در کوران مختلف بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش صبح ساباط؛ علی اکبر عزیزی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در حاشیه بازدید از رویداد دو روزه سلما که در یزد برگزار شد، با بیان اینکه یکی از عرصه های مهم جهت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی فضای مجازی است،‌ گفت: دشمنان اسلام و انقلاب هم همه توان خود را در این فضا بکار گرفته اند تا با استفاده از جنگ ترکیبی هوشمند جوانان و نوجوانان این نظام را منحرف کنند و در مقابل نظام قرار دهند.

عزیزی به اهمیت حضور فعال جوانان انقلابی در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: برای حضور و فعالیت در این فضا یاد گیری فن کار خیلی مهم است که یکی از حرفه های آن روایت گری از اتفاقات و حوادث و جریان ها برای انتقال پیام انقلاب و اسلام به مخاطبین است.

وی با بیان اینکه رویداد سلما گام موثری در راستای آموزش رسانه ای به نوجوانان و جوانان برداشته است، ادامه داد: این رویداد یکی از حوزه های مهم برای پرورش نیروهای دلسوز به منظور فعالیت روایتگری است که با همت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری،‌سپاه الغدیر و فرمانداری اردکان برگزار شد، جای تقدیر دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد افزود: با توجه به اینکه یکی از عرصه های مهم فعالیت امروز فضای مجازی است و رهبر حکیم و فرزانه انقلاب هم فرمودند اگر بنده رهبر نبودم مسئولیت فضای مجازی را بر عهده می گرفتم، لذا استانداری از رویدادهایی که باعث رشد جوانان و نوجوانان در این عرصه شود حمایت خواهد کرد.

وی اظهار داشت: بهترین زبان برای انتقال پیام به مخاطبین جوان و نوجوان استفاده از خود جوانان و نوجوانان است تا با ادبیات زبان گویای خودشان مطالب ارزنده و روایت صحیح و قابل درک و شفاف منتقل کنند.

معاون استاندار گفت: همانگونه که حضرت امام سجاد (ع) و زینب کبری (س) بعد از واقعه کربلا با روایت گری صحیح بجا و شفاف باعث شدند که واقعه کربلا در کربلا مدفون نشود و به عالم مخابره شود نقش روایتگری در همه پیچ و خم های انقلاب و در کوران مختلف بسیار حائز اهمیت است و برای ابراز یک روایت درست از یک واقعه و اتفاق نیاز به آموزش طیف های مختلف جامعه از جمله جوانان و نوجوانان است که این رویداد در همین مسیر طراحی و اجرایی شد.

گفتنی است، رویداد روایت گری دو روزه سلما با هدف آموزش جوانان و نوجوانان در زمینه فضای مجازی و سواد رسانه ای با حضور اساتید ملی در یزد برگزار شد.