به مناسبت گرامیداشت چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی ایران و روزهای سرنوشت ساز ملت ایران، نمایشگاه عکس «انقلاب در اشکذر به روایت تصویر» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر گشایش یافت.

به گزارش صبح ساباط؛ به مناسبت گرامیداشت چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی ایران و روزهای سرنوشت ساز ملت ایران، نمایشگاه عکس «انقلاب در اشکذر به روایت تصویر» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر گشایش یافت.

شایان ذکر است؛ در این نمایشگاه ۱۶ تابلو از تصاویر تظاهرات ، مبارزات و رشادت های فرهنگیان و مردم انقلابی و متدین شهرستان اشکذر در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب در سال ۵۷ به نمایش گذاشته شده است.

بنابر این گزارش؛ شهرستان اشکذر ۶ شخصیت مؤثر و نقش آفرین در پیروزی انقلاب داشته که شهیدان کاظم دیاله و غلام عباس احمدی شمسی از شهدای بارز این شهرستان در ایام انقلاب هستند و شهید غلامعلی جواهری اشکذری نیز در راهپیمایی مشهد با تیراندازی مستقیم مزدوران پهلوی به شهادت رسید.

همچنین طلبه شهید محمد حسین مختاری حسن آباد نیز متأثر از شکنجه های ساواک و تحمل یک دوره سخت بیماری سرانجام در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید و آقایان الیاسی و سخاوی نیز از پیشکسوتان انقلاب و چند سال زندانی ساواک بودند.