مدیر مخابرات منطقه یزد با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام مخابرات در سطح استان گفت: در دهه مبارک فجر امسال 106 پروژه مخابراتی و همراه اول به بهره‌برداری می‌رسد .
به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه یزد، محمدرضا زارع مدیر مخابرات منطقه یزد ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت : همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه فجر، ۱۰۶ پروژه مخابراتی و همراه اول در زمینه های تاسیس، توسعه ، نصب و … در سطح استان با سرمایه ای بالغ بر ۶۶۱/۳میلیارد ریال راه اندازی و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی افزود:‌این طرح ها شامل تاسیس و توسعه و جایگزینی سوئیچ و کافونوری در ۱۴ مرکز تلفن، اجرای ۷ کیلومتر فیبرنوری و شبکه کابل در ۱۲مرکز ،‌ اجرای فیبرنوری سایتBTS ، ایجاد بستر تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت از طریق تانوما در شهر یزد، میبد، اشکذر و اردکان، ایجاد امکان دایری تلفن ثابت و اینترنت بر بستر وایرلس در ۲ مرکز روستایی می باشد.
زارع اظهار داشت: توسعه ظرفیت اینترنت پرسرعت خانگی در سطح استان، ایجاد بستر ارائه سرویس سورینو در شهرستانهای بافق ، یزد، ارکان ، اشکذر، خاتم و مهریز، نصب سوییچ دیتا در ۵ مرکز ، افزایش ظرفیت زیرساخت داخل استانی، تعویض دکل زیباسازی شده و تاسیس کافو رادیویی از دیگر پروژه های مورد بهره برداری در دهه فجر امسال است.