چهارمین نشست ستاد استانی مولد سازی دارایی‌های دولت به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد در سازمان اندیشه این سازمان برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد جواد ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در چهارمین نشست ستاد استانی مولد سازی دارایی‌های دولت که به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد و در محل سازمان اندیشه این سازمان با محوریت بررسی فرایند مولدسازی اموال مازاد سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی استان یزد برگزار شد؛ گفت: طرح مولدسازی دارایی‌های دولت سیاست صحیحی برای تزریق منابع در راستای تکمیل و اجرای پروژ‌های نیمه تمام است.

ابوالحسینی افزود: از این مسیر است که دولت و نظام می‌تواند از بن بست نبود منابع برای اجرا و تکیمل پروژ‌ه‌های نیمه تمام خارج شود.

وی با اشاره به هجمه‌های رسانه‌های خارجی علیه این سیاست، بیان داشت: هر زمانی رسانه‌های خارجی نسبت به اقدامی در ایران شروع به هجمه سازی کردند بدانید که آن کار درست است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، حداقل دستاورد این طرح را کاهش هزینه‌های جاری مازاد دستگاه‌های اجرایی و دولتی عنوان کرد و اظهار داشت: ساختمان‌ها و زمین‌های دولتی مازاد هزینه‌های نگهداری، جاری و استهلاکی دارد که سرجمع آن در کشور قابل توجه است.

مجید دهقانی‌زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه طرح مولد سازی دارایی‌های دولت می‌تواند گره‌های پروژه‌های نیمه‌تمام را باز کند و کمک بزرگی به رشد اقتصادی باشد، اظهار داشت: مولدسازی دارایی‌های دولت گامی بزرگ در راستای تحقق اصلاح ساختار بودجه بوده و با اجرای این مهم کمک بزرگی به رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری اموال مازاد دولتی خواهد شد.

دهقانی‌زاده با بیان اینکه در استان نیز به دنبال بهینه‌سازی و استفاده حداکثری از فروش اموالی هستیم که کارآمدی نداشته و بهتر است با فروش آن طرح‌های ضروری اما فاقد پشتوانه مالی و هر آن نیازی که به‌ دلیل کمبود یا نبود اعتبار متوقف شده است بپردازیم.
در ادامه نمایندگان سازمان سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی استان یزد به ارایه گزارشی از وضعیت املاک مازاد خود پرداختند.