رئیس شورای اسلامی شهر یزد در جلسه علنی شورا گفت: بیش از 600 واحد مسکونی در دو سیل‌ گذشته در سطح شهر یزد دچار خسارت و تخریب شده است، شهرداری یزد تاکنون برای جبران خسارت سیل 70 میلیارد تومان هزینه کرده است.

به گزارش صبح ساباط، رئیس شورای اسلامی شهر یزد در جلسه علنی شورا گفت: بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی در دو سیل‌ گذشته در سطح شهر یزد دچار خسارت و تخریب شده است، شهرداری یزد تاکنون برای جبران خسارت سیل ۷۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی تصریح کرد: در این سیل‌ها سطح زیادی از آسفالت معابر شهر یزد نیز تخریب شده است که همچنان هم فرونشست‌های مربوط به این سیل‌ها ادامه دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: در برخی نقاط شهر یزد مرمت و بازسازی درحال انجام است اما به دلیل خسارت بسیار زیاد در زیرساخت‌ها، در حال حاضر نیز با مشکلاتی مواجه می شویم و شهرداری مجبور به اقدام برای رفع آن ها است.

سیفی با بیان اینکه بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تاکنون شهرداری یزد برای جبران خسارت‌های سیل هزینه کرده است گفت: جبران بخشی از خسارت‌های سیل از جمله ساخت خانه‌های تخریب شده تنها وظیفه شهرداری نیست و باید دستگاه‌های دیگر در این زمینه ورود پیدا کنند که البته اقدامات خوبی هم توسط سایر دستگاه ها در دست اقدام است. از جمله بخشی کمک بلاعوض انجام گردیده و بخشی هم در نوبت وام هستند