رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد خبر از تخصیص نقدی 300 میلیارد تومانی سازمان برنامه و بودجه کشور به مصوبات دور اول سفر ریاست محترم جمهور به استان یزد داد و گفت: این اعتبار همزمان با سفر اخیر ریاست محترم جمهور و اعضای هیات دولت به استان به صورت نقدی به استان ابلاغ شده است.

به گزارش صبح ساباط؛ مجید دهقانی‌زاده با اعلام این خبر افزود: این مبلغ برای اجرای تعهدات مصوبات دور اول سفر ریاست جمهور به استان بوده که از محل اعتبارات مندرج در پیوست شماره یک قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور تخصیص داده شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، گفت: در مجموع و با احتساب این مبلغ تاکنون یک هزار ۷۲۸ میلیارد تومان به صورت نقدی برای مصوبات دور اول سفر به استان اختصاص یافته است.

دهقانی‌زاده با توجه به سهم ۲ هزار ۶۹۲ ميليارد تومانی سازمان برنامه و بودجه كشور برای اجرای مصوبات دور اول سفر به نگاه ویژه این سازمان در تخصیص نقدی اعتبارات سفر به استان یزد اشاره کرد و گفت: با احتساب برنامه زمانی تخصیص اعتبارات تاکنون پیشرفت صددرصدی را در این خصوص داشته‌ایم.

وی اعتبار ابلاغ شده را شامل تکمیل پاسگاه انتظامی شهرستان ابرکوه و خاتم، تعمیرات ساختمان‌ها و تجهیزات مراکز آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان، حفاظت و مرمت بافت‌های تاریخی استان، تکمیل سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه یزد، تکمیل پژوهشکده تولید مثل، تکمیل دانشکده پیراپزشکی ابرکوه، تکمیل مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا و دانشکده داروسازی، طرح‌های آبخیزداری، کمک‌های فنی اعتباری برای بازسازی و نوسازی قنوات و توسعه روش‌های نوین آبیاری و کم فشار، مطالعه و اجرای طرح پایلوت تولید آبزی‌پروری و تهیه و اجرای طرح‌های هادی و مطالعه منظومه‌های روستای برشمرد.

دهقانی زاده تکمیل پروژه رینگ آب شهری یزد، تکمیل تاسیسات فضلاب ندوشن و فاضلاب روستای اسفیج، تکمیل مخزن‌های آب مرور میبد و سنگاوی اردکان، احداث راه‌آهن بافق-زرین شهر، اتصال راه‌آهن یزد- اقلید به راه‌آهن اصفهان-شیراز، احداث تقاطع غیر همسطح سه‌راهی تنگ چنار با محور مهریز-انار، احداث باند دوم یزد-طبس، تکمیل کنارگذر زارچ-اشکذر، باند دوم بزرگراه هرات-هرابرجان، احداث راه اصلی بهاباد-دربند-نایبند، تکمیل ۴۰ کیلومتر از باند دوم اردکان-چوپانان و تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های کشاورزی استان یزد را از دیگر مصوبات سفر عنوان کرد که در این مرحله به آنان اعتباری نقدی تخصیص داده شده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های مستمر و مجدانه مجموعه مدیریتی استان در راستای جذب و هزینه‌کرد مناسب اعتبارات برای اجرای مصوبات سفرهای ریاست محترم جمهور به استان در تلاشیم تا با بهره‌برداری هرچه زودتر از این پروژه‌ها توسعه، رفاه و آسایش اجتماعی را برای مردم شریف استان به ارمغان آوریم.