جانشین رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفری دو روزه همراه با هیات دولت به استان یزد سفر کرد و پس از حضور در شورای برنامه‌ریزی و توسعه، نشست طلایه‌داران توسعه و شورای معاونین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد از چند واحد تولیدی و مجموعه گردشگری در این استان دیدن کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ رحیم ممبینی جانشین رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست شورای معاونین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با بیان اینکه اهمیت نوع حکمرانی در کشور بیش از پیش مورد توجه واقع شده است، گفت: قطعا اگر نگاه ما به حکمرانی در کشور، نگاه علمی باشد؛موفقیت‌ها و پیشرفت‌های حاصل شده بیشتر خواهد شد.

ممبینی با اشاره به اینکه شخص رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و مجموعه این سازمان تلاش دارد در جاهای مختلف رویکردها را به سمت اداره علمی کشور سوق دهد، اظهار داشت: ادبیات برنامه‌ریزی نزد مسئولان متفاوت است که در تلاشیم ادبیات واحدی را در این خصوص حکمفرما کنیم و ناهماهنگی‌ها را کاهش دهیم

ممبینی افزود: باید ادبیات اداره علمی کشور بیش از پیش جاری و ساری شود.

وی با تاکید بر محور قرار دادن استان‌ها و تفویض اختیار به آنان در خصوص بودجه‌ریزی استان‌ها، گفت: اینکه بودجه استان‌ها در قالب چند جدول بیاید کافی نیست و انگیزه‌ای برای استانداران و مسئولان استانی نمی‌گذارد.
جانشین رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه مسایل و مشکلات مبتلا به سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها را درک می‌کنیم، افزود: در این خصوص خلاءهایی وجود دارد که درصدد رفع آنها هستیم.

ممبینی در بازدید از واحدهای تولیدی استان یزد، بر ضرورت حمایت از فعالان عرصه تولید تاکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین رسالت‌ها و وظایف مدیران استانی توجه به تولید و حل مشکلات مجموعه‌های تولیدی است.

وی همچنین در بازدید از مجموعه‌های گردشگری استان نیز اظهار داشت: مسئولان در راستای توسعه گردشگری استان از هیچ تلاشی دریغ نکنند و با پیگیری های مستمر در سازمان برنامه و بودجه به دنبال جذب حداکثری منابع برای این میراث جهانی باشند.

علیرضا صالح معاون صندوق توسعه ملی کشور نیز که در این سفر جانشین رییس سازمان برنامه و بودجه را همراهی می‌کرد از حمایت حداکثری این صندوق از واحدهای تولیدی استان خبر داد.

شایان ذکر است؛ شرکت در نشست با فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران استان و حضور در نشست مشترک هیات دولت و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، بازدید برخی از پروژه‌های مصوب سفر دور اول ریاست محترم جمهور به استان از دیگر برنامه‌های سفر ممبینی به استان یزد بود.