رئیس جمهور در جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها در جمع بانوان یزدی گفت: بسیاری از بانوانی که حجاب ضعیف دارند، انسان‌های متدین و دلداده انقلاب، ارزش‌ها و شهدا هستند و با همه وجود به نظام و انقلاب عشق ورزیده و حتی با شنیدن اسم رهبری اشک می‌ریزند؛ این بانوان هم دختران جامعه به شمار آمده و نباید با هیچ نگاه شخصی و سلیقه‌ای طرد شوند، بلکه باید در راستای تبیین مسئله حجاب به عنوان یک اصل اسلامی تلاش کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صبح ساباط در سفر رئیس جمهور به یزد؛ آیت الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز  در جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) با عنوان دختران حاج قاسم که در سالن وحدت یزد با حضور پرشور دختران و بانوان یزدی برگزار شد، با تبریک سالروز میلاد بانوی دو عالم گفت: باید از ظرفیت بانوان استفاده شود. رهبر معظم انقلاب هم فرمودند که ظرفیت بانوان در حوزه‌های مختلف بسیار بالاست و شاهد افتخارآفرینی بانوان هستیم.

وی، تأکید کرد: مدیران علمی و آموزشی کشور باید از دیدگاه‌های دانش آموزان و دانشجویان و استادان در راستای ارتقای علم و دانش در کشور بهره ببرند و نیز سرانه امکانات ورزشی بانوان در استان یزد افزایش یابد.

رئیس جمهور ادامه داد: حمایت از کارآفرینان و فعالان اقتصادی به ویژه بانوانی که در حوزه صنایع دستی کار می‌کنند، در دستور کار قرار داد و بر این اساس در مرحله اول، ۱۰ هزار فعال در این حوزه بیمه می‌شوند.

رئیسی با قدردانی از بانوان کارمند در سراسر کشور ادامه داد: بانوان سرپرست خانوار به صورت ویژه مورد حمایت قرار می‌گیرند و در حوزه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهور به صورت خاص مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی توجه به خانواده را یک مسئله محوری توصیف کرد و گفت: نهاد خانواده از دو رکن زن و مرد تشکیل شده و باید به این نهاد به خوبی توجه کرد که استان یزد در این زمینه الگویی برای کشور به شمار می‌آید.

رئیس جمهور با اشاره به جایگاه والای حضرت زهرا سلام الله علیها افزود: زندگی، اخلاق، اندیشه و عمل صالح ایشان قابل دسترسی و الگویی برای همگان به شمار می‌آید و سیره ایشان دوای دردها و گمشده جامعه بشری است و جامعه برای نجات از تهدیدها و آسیب‌ها باید با حضرت زهرا سلام الله علیها آشنا شده و به ایشان اقتدا کنند.

رئیسی، ابراز کرد: نگاه جمهوری اسلامی به تبعیت از فاطمه اطهر سلام الله علیها و آموخته‌های اسلام با نگاه مغرب زمین که نگاه کالایی به زن دارد و نگاه جاهلیت که به حاشیه رفتن بانوان است، کاملا تفاوت دارد.

وی، ادامه داد: نگاه جمهوری اسلامی این است که زن یک انسان تمام عیار به شمار آمده و می‌تواند در همه عرصه‌های فکری و اخلاقی و عملی نقش آفرینی کند و یک فرد موثر در خانواده و تربیت فرزندان باشد؛ جمهوری اسلامی، نگاه مغرب زمین و نگاه متحجرانه در قبال زن را قبول ندارد و معتقد به باطل بودن نگاه کالای مصرفی و عار دانستن بانوان است.

رئیس جمهور با اشاره به عصبانیت غربی‌ها از بانوان ایرانی گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون تبیین‌های زیبایی توسط امام و رهبری درباره بانوان ارائه شده و هم اکنون شاهد آمار بالای بانوان تحصیلکرده و فعال در حوزه‌های مختلف هستیم که با حجاب اسلامی به افتخارآفرینی می‌پردازند.

رئیسی افزود: غربی‌ها از اینکه الگوی مورد نظر جمهوری اسلامی درباره زن با الگوی آنان مغایرت دارد و بانوان با حفظ عفاف و حجاب به نقش آفرینی به ویژه در زمینه سیاسی می‌پردازند، هراسان هستند.

وی، با اشاره به تقابل سبک زندگی اسلامی و سبک زندگی استکباری اظهار کرد: بسیاری از بانوانی که حجاب ضعیف دارند، انسان‌های متدین و دلداده انقلاب، ارزش‌ها و شهدا هستند و با همه وجود به نظام و انقلاب عشق ورزیده و حتی با شنیدن اسم رهبری اشک می‌ریزند؛ این بانوان هم دختران جامعه به شمار آمده و نباید با هیچ نگاه شخصی و سلیقه‌ای طرد شوند، بلکه باید در راستای تبیین مسئله حجاب به عنوان یک اصل اسلامی تلاش کرد.

رئیس جمهور گفت: امروز کسانی مدعی زندگی برای زنان هستند که بر اساس آمارهای رسمی به صورت متوسط هر ۱۰ روز یک زن توسط پلیس آنان کشته می‌شود. کشوری که رکوردار زندانی زنان است چگونه می‌تواند زندگی را به زنان بدهد؟

رئیسی با تأکید بر اینکه غربی ها درصدد گرفتن زندگی از زنان هستند، گفت: ۸۱ زن در ۲۸ هفته توسط پلیس بریتانیا کشته شده اند و چنین کشوری می‌خواهد زندگی را به زنان بدهد.

وی زن ایرانی را الگویی برای زنان جهان توصیف کرد و گفت: ما راضی نمی‌شویم که خاری به دست یک زن و دختر ما برود و اجازه تعدی به حقوق آنان را نمی‌دهیم. این حق را خداوند به بانوان داده و ما فقط از این حق محافظت می‌کنیم.

رئیس جمهور بر لزوم حفظ جایگاه زنان در خانه و جامعه تأکید کرد و افزود: بانوان ایرانی در حوادث اخیر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان کوبیده و دشمن را ناکام گذاشتند.

انتهای پیام/ص*