معاون رئیس‌جمهور در امور زنان کشور در جمع زنان یزدی اهم مطالبات زنان کشور را در سفرهای ریاست جمهوری، اختصاص حق اولاد برای زنان شاغل، ایجاد مهدکودک در ادارات، اختصاص یارانه چادر، تولید پوشاک اسلامی و حمایت از آن و تلاش برای رفع آسیب های اجتماعی برشمرد.

به گزارش خبرنگار صبح ساباط در سفر رئیس جمهور به یزد، انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان که در سفر دوم رئیسی به یزد آمده است ظهر امروز در جمع بانوان حوزوی و جمعی از زنان نخبه یزدی و بانوان عضو شورای  شهر یزد در مدرسه علمیه کاظمیه با تبریک روز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها اظهارداشت: مطالبات زنان را در استان ها پیگیری کرده ایم و اغلب مطالبات مشابه است ولی برخی مطالبات در یزد تازگی داشت از جمله کم بودن مدت زمان مرخصی زایمان به بانوان حوزوی نسبت به دانشجویان که نیازمند پیگیری است.

وی، ابراز کرد: همه اقشار جامعه زنان باید با هم افزایی و ایجاد انسجام در رشد و پیشرفت یکدیگر بکوشیم و با از خود گذشتگی برای دیگران کار کنیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان، با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی در قشر بانوان، مسائل خانواده و سرعت گرفتن مسئله طلاق اظهارداشت: رفع مشکلات زنان با ابلاغ و کار فرهنگی حساب شده از دوره دبستان شروع شود.

خزعلی، از راه اندازی دوره های مشاوره بعد از ازدواج خبر داد و گفت: در سفر قبلی رئیس جمهور به یزد اعتباراتی برای زنان یزدی دیده شده بود که ۸۰ درصد آن محقق شده و ۲۰ درصد آن تا پایان سال محقق می شود.

وی، یکی از مطالبات زنان شاغل کشور را با توجه به مشکلات اقتصادی قرار دادن حق اولاد در فیش حقوقی بیان کرد و گفت: این موضوع در حال پیگیری است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان، یکی دیگر از مطالبات زنان را ایجاد مراکز مهدکودک در ادارات عنوان کرد و گفت: این موضوع نیز در دست پیگیری است.

خزعلی، در مورد بیمه زنان خانه دار گفت: هم اکنون زنان خانه دار دارای سه فرزند با پرداخت سهم کمتری نسبت به دیگر زنان بیمه می شوند و امیدواریم این پوشش بیمه ای برای همه زنان خانه دار فراگیرشود.

وی، یکی دیگر از مطالبات زنان کشور در سفرهای استانی را تولید پوشاک اسلامی و یا اختصاص یارانه به چادر بیان کرد و افزود: حل این مشکل نیازمند همکاری همه دستگاه ها برای حمایت از تولید پوشاک اسلامی است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان، از اهدای مسکن به سه خانواده دارای چهار قلو در شب گذشته در یزد خبر داد و اظهار امیدواری کرد: مسکن به صورت عادلانه برای همه خانواده های پرجمعیت فراهم شود.

خزعلی، صبر و مقاومت همه  مادران شهدا را ستود و گفت: مادران شهدا بیشترین تأثیر را در زمینه مقاومت و عزت مندی ملت ایران داشته اند و ما به دنبال ارائه الگوی جهانی سوم زن مسلمان به جهان هستیم.

وی، با یادآوری زنان بزرگ عالم از جمله حضرت آسیه سلام الله علیها همسر فرعون و حضرت مریم سلام الله علیها اظهار داشت: آسیه (س)نماد ایستادگی، حق طلبی و مبارزه با ظلم است و مریم(س)نماد مسئولیت پذیری، پاکی و مقاومت در برابر جوّ نامناسب اجتماعی زمان است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان، خاطر نشان کرد: زن ظرفیت الگو شدن برای همه زنان و مردان را دارد و خداوند از بهترین و متقی ترین آن را به ما معرفی کرده است و حضرت فاطمه سلام الله علیها را انتخاب کرد تا سیره پامبر اسلام در نسل او مستمر شود.

وی، افزود: حضرت فاطمه سلام الله علیها، فخر زنان و موجب مباهات زنان است و خداوند مسئولیت های حق حیات و زندگی و نشاط بخشی را به زن سپرده است.

انتهای پیام/ص*