امام جمعه ابرکوه گفت: در آینده نزدیک از دو سمت چپ و راست ابرکوه ، دو شاه لوله آب به  سمت اصفهان گذر خواهد کرد و اوّلی ترین حق مردم ما این است که از آب دریایی که تصفیه  شده و آماده بهره‌برداری خواهد بود نصیبشان شود و برای همیشه مشکل آب این منطقه حل گردد و مجدداً این شهرستان به جایگاه خود در قلب کشاورزی استان بازگردد.

به گزارش خبرنگار صبح ساباط، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در خظبه های نماز جمعه شهر ابرکوه اظهار داشت: امروز بیستم جمادی الثانی سالروز ولادت با سعادت کوثر اهل بیت – صدیقه طاهره- امّ الائّمه النجباء – حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است که این خجسته  میلاد را به محضر مبارکه فرزند دلبندش ، حضرت بقیّة الله اعظم امام زمان ارواحنا الفداء- مقام معظم رهبری، حوزه های علمیه و مراجع عظام و شما عزیزان عرضه تبریک و تهنیت دارم .

وی، افزود: تاریخ اسلام و تصریح قرآن بیانگر نام درخشان زنان بسیاری است که شخصیتی تاثیرگذار بر فکر و فرهنگ و ایده و مرام جامعه داشته اند و حتی پیش از مردان گرایش به اسلام داشته‌اند و احکام و دستورات دین را با تعقّل دریافت کرده و خود مبلّغ و حتّی راوی حدیث شدند.

امام جمعه ابرکوه، تصریح کرد: زنان با شخصیت و تاثیرگذار قبل از اسلام هم در ادوار مختلف تاریخ برای بشریت در جهت ثبات ایمان و اعتقاد الگوئی راسخ شدند و تعدادی از این بانوان مکّرمه و معظمه ، جایگاه قرآنی هم دارند .

حسینی، ادامه داد: اما چگونه است که در میان زنان در تاریخ از ابتدا تا قیامت . این فاطمه زهرا سلام الله علیها است که به تصریح پدر بزرگوارش ، هم سیّدة النساء العالمین در دنیا و هم سیده النساء اهل الجنه در آخرت است ؟

وی، گفت: نکته اینجا است که این شخصیت بی همتا و نیز شوهرم مکّرمش امام –  امیرالمومنین علیه السلام حتی برای ما شیفتگان و دلدادگان آل اطهار ناشناخته مانده و شناخت ما از ایشان سطحی است و نمی توانیم به کُنه عظمت حضرت زهرا (س)که هسته مرکزی و ستون خیمه اهل بیت (ع) است، پی ببریم .

امام جمعه ابرکوه تصریح کرد: وقتی از لسان مبارک نبوی میشنویم رضا و زهرا است که موجب رضا و غضب خدا می گردد چه کسی می تواند به عظمت وجودی این بانوی مکرمه پی  نبرد که یک بنده و مخلوق به جایگاهی از مقام و منزلت برسد که بتواند بر اراده خالق خود تاثیر گذار باشد ؟

حسینی، افزود:  طبق بیان رسول خدا حضرت زهرا (س) مظهر رضا و سخط خدای سبحان شده است ، «انَّ اللهَ عَزَّوَجَلَّ لَیَغضِبُ لِغَضِبِ فاطِمَه وَ یَرضی لِرِضاها»(کنزالعمال ج۱۲/ ص۱۱۱)چنانچه امیرالمومنین علیه السلام نیز در این منزلت همتای گران سنگ فاطمه (س) است که این بزرگواران هم میزان اعمال امت و هم مظهر اراده حضرت حق هستند.

وی بیان کرد: عاص ابن وائل که شخصیتی منحوس و از سران مشرکان مکه بود – و به قولی پدر عمر و عاص وقتی  پسران پیغمبر در مکه مردند – خوشحال و شادمان نزد رسول خدا آمد و بانیش زدن به پیغمبر(ص) او را ابتر و بی نسل و نتیجه خواند . روحیه پیغمبر از این زخم زبان گرفته شد اما خدای متعال فوراً با نزول سوره شریفه کوثر ، پیغمبر را تسلی خاطر داد که چرا ناراحتی ما به جای پسر کوثر به تو دادیم و کوثر که مذهب خیر و کثیر است ، زهرا (س) است که نسل تو را از فاطمه پا می‌گیرد – این کوثر عطیه بزرگ از جانب خدا به تواست فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَ انْحَرْ …. باید به ازاء این  نعمت و عطیّه نماز شکر به جای آوری و به شکرانه این موهبت عظیمی و حضرت زهرا شتر بخر و قربانی کنی – چرا که گوسفند نمی تواند تراز قربانی برای این نعمت به پیشگاه خدا باشد .

امام جمعه ابرکوه خاطر نشان کرد: بر بانوان بزرگوار ما تکلیف عینی و شرعی است که این عطیّه الهی را الگوی ایمانی خود قرار دهند و از مبنا و سلوک و اخلاق و رفتار و همسری و مادری و وفاداری و نجابت و کرامت و عفت و عصمت و فضیلت زهرای مرضّیه درس بگیرند و دنیا و آخرتشان را سعادتمند کنند .

حسینی، ادامه داد: بر ما مردان و زنان جامعه و همه ما تکلیف است از معیارهای الهی و انسانیت و معنویّت و اخلاق و ایمان مداری این بانوی کرامت و عزّت و مظهر عظمت حضرت حق درس آموزی نمائیم.

این روزها استان یزد میزبان مهمان عزیز خود ، ریاست محترم جمهوری است 

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور دولت سیزدهم به یزد، گفت: شخصیّتی که عمر و وجود را وقف نظام و اسلام و انقلاب و ولایت کرده و ده‌ها سال در بخشهای مختلف قضائی و فرهنگی و اجرائی برای این نظام که خونبهای صدها هزار شهید و ایثارگر است ،  خدماتی تاثیرگذار داشته است .

امام جمعه ابرکوه با خوش آمد به آیت الله رئیسی و هیئت دولت از اعزام به عنوان نمایندگان دولت به شهرستان قدردانی و عرض کرد و گفت: مطالبه عمده ما آب است و آب! در آینده نزدیک از دو سمت چپ و راست ابرکوه ، دو شاه لوله آب به  سمت اصفهان گذر خواهد کرد و اوّلی ترین حق مردم ما این است که از آب دریایی که تصفیه  شده و آماده بهره‌برداری خواهد بود نصیبشان شود و برای همیشه مشکل آب این منطقه حل گردد و مجدداً این شهرستان به جایگاه خود در قلب کشاورزی استان بازگردد.