امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی ما انسان های کامل و حجتی هستند که به عنوان مصادیق بارز و برجسته صادقین محسوب می شوند؛ گفت: یکی از آن ها حضرت زهرا (س) است که به عنوان یک انسان کامل از جانب خدا حجت الهی شناخته می شوند و تا جایی که امام زمان حضرتش را به عنوان الگو و اسوه خود قرار می دهد.

به گزارش صبح ساباط؛ آیت الله سید محمد کاظم مدرسی زاده امام جمعه بخش مرکزی شهرستان یزد در خطبه های نماز جمعه گفت: در فرهنگ اسلامی ما انسان های کامل و حجتی هستند که به عنوان مصادیق بارز و برجسته صادقین محسوب می شوند که یکی از آن ها حضرت زهرا (س) است که به عنوان یک انسان کامل از جانب خدا حجت الهی شناخته می شوند و تا جایی که امام زمان حضرتش را به عنوان الگو و اسوه خود قرار می دهد.

مدرسی در همینن رابطه ادامه داد: انسان های کامل از جمله حضرت زهرا (س) مرجعیت های گوناگونی پیدا می کنند؛ مرجعیت در امور فردی،اجتماعی،خانوادگی، فکری و فرهنگی که حضرت زهرا به عنوان انسان کامل و یک حجت الهی دارای همه این ابعاد هستند. که در ادامه به مرجعیت فکری، علمی و فرهنگی آن حضرت اشاره می شود؛ از قبیل بیان احکام شرعی،بانویی مراجعه می کند و مکرر سوال می پرسد و حضرت پاسخ را بیان می کنند و بعد آن فرد عذرخواهی می کند که من زیاد وقت شما را گرفتم و حضرت بیان می کنند، خیر شما باعث شدی من به درجات عالیه بیشتری دست پیدا کنم و آیا تو تصور می کنی اگر کسی بار سنگینی در ازای صدها سکه طلا ببره خسته می شود؟ نه هرگز من هم خسته نمی شوم.

وی گفت: یکی دیگر از مسائل حل اختلافات فکری در مسائل دینی که حضرت ورود می کردند و کسانی که افکارشان منحرف بود را به دیگران آموزش می دانند که چگونه با آن ها برخورد کنید که هم کنار زده نشوند و هم اقناع شوند. حضرت ابهامات عقیدتی را برطرف می کردند.

خطیب جمعه بخش مرکزی یزد ابراز داشت: با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و میلاد امام خمینی (ع)، روز مادر و زن را نیز تبریک می گوییم مخصوصا به حدود ۳ هزار و هشتصد مادر شهید استان تبریک عرض می کنیم، مقامات آن ها گرامی است و گرامی تر می داریم، خیلی جا داشت در مثل چنین روزی و در طول این هفته ها که این همه شعار انحرافی در موضوع زن از سوی دشمن مطرح می شود، بانوان شاخص اسلامی و ایمانی در عرصه های مختلف معرفی و تجلیل شوند در عرصه های علمی، فرهنگی، فناوری، خدمت رسانی، فرزندآوری، تربیتی و همسرداری این افراد باید شناسایی و به شکل الگوی شاخص معرفی می شدند که متاسفانه کمرنگ بود گرچه هنوز هم دیگر نشده است و امیدواریم این موضوع در استان یزد به عنوان الگو صورت بگیرد.

مدرسی همچنین گفت: در روایتی پیامبر اکرم (ص) به فرزندی خطاب می کند مراقب مادرت باش که بهش زیر پای مادر تو هست یا در جای دیگری می فرمایند: مواظب و همراه او باش که سزای تو بهشت خواهد بود و بهشت بر تو واجب می شود.

وی گفت: دو نکته از این روایات برداشت می شود یکی اینکه مادر شدن موجب چنین فضیلتی است که بهشت زیر پای انسان ها قرار می گیرد و دیگری خدمت به مادر است که بهشت را نصیب انسان ها می کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در ادامه به سفر ریاست محترم جمهور به استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: در این سفر آغاز پروژه های عظیم آبرسانی و طرح های صنعتی و معدنی دیگر، استقبال مردم بسیار باشکوه و ارزشمند بود که کور شدن چشم دشمنان و تقویت روحیه دوستان داخل و خارج، تشویق به سرمایه گذاری و موضوعاتی از این قبیل که خود شاهد بودم چند نوبت رئیس جمهور محترم از حضور انقلابی و ولایی مردم تشکر کردند و خودشان را مدیون این حضور دیدند.

وی ابراز داشت: ما از مسئولان پیگیری و به نتیجه رساندن مطالبات مردم را داریم و پاسخگویی به نامه های مردمی که حل مشکل مسکن یکی از دغدغه های اصلی مردم به ویژه قشر جوان است، معیشت یک مسئله جدی است که در کنار امور فرهنگی و اجتماعی که رئیس جمهور محترم بر همه این موارد تاکید داشتند. لذا برای اصلاح امور فرهنگی و اجتماعی نیازمند اندیشکده فرهنگی هستیم تا هم مشکلات موجود را شناسایی کند و هم در حقیقت راهکارهای لطیف فرهنگی را ارائه کند، دولت هم امروز مواجه با مشکلاتی است و تحریم ها واقعا گرچه طراحی شده دقیق بود و جواب نداد اما اثر گذار است و هر ماه دولت ۱۵ هزار میلیارد تومان دارد بدهی دولت قبل را پرداخت می کند. علاوه بر حقوق، مزایا و افزایش هایی که در این زمینه داشته است و مشکلات کار و کارگری، معلمانی که برطرف کرده است.

وی همچنین تاکید کرد: ضمن تقدیر از سفر رئیس جمهور محترم و هییت دولت به استان یزد اما خواهش می کنیم به معیشت مردم که در راس امور دولت است بیشتر توجه کنند و بذل عنایت داشته باشند و در این زمینه درخواست های مردمی رسیدگی شود.

مدرسی زاده ادامه داد: مطالبات رئیس جمهور هم از مسئولان این بود که پروژه انتقال آب از نظر زمانی کوتاه سازی شود و همچنین توصیه جدی بر این موضوع که مدیرانی که برای همراهی با برنامه های دولت توانمندی ندارند کنار بروند چرا که امروز به کار تحولی نیازمندیم و از این رو کارشناسان و مدیرانی که روحیه تحولی ندارند را اجازه کار ندهید و از میانه راه کنارشان بزنید تا بروند گوشه ای بنشیند و مسیر برای تحول با نیروها و مدیرانی توانمند فراهم شود. آقای استاندار واقعا اگر در استان مدیری داریم که توانمند نیست و امکان همراهی با سایر مدیران برای حل مسائل را ندارد باید اصلاح شود و مشورت های لازم و شاخص ها جایگاه این مدیران بهبود یابد.