حجت‌الاسلام‌ حاج ابوالقاسمی، مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیت و حوزه‌های علمیه کشور گفت: نباید نگاهمان به‌گونه‌ای باشد که همه‌چیز را به غرب گره بزنیم؛ باید بر اساس نگاه اصیل انقلاب از ظرفیت‌های داخلی استفاده کرده و روی پای خودمان بایستیم.

به گزارش خبرنگار صبح ساباط در سفر رئیس جمهور، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم عصر امروز در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان یزد، اظهار کرد: امام خمینی (ره) عزتی به ایران اسلامی داده که دوران معاصر را تحت تأثیر قرار داد و این عزتمندی ایران برجا خواهد ماند.

وی تصریح کرد: زمانی امام خمینی (ره) به گورباچف نامه نوشت که «من صدای شکسته شدن استخوان‌های کمونیست را می‌شنوم و تو را به اسلام دعوت می‌کنم»؛ امروز در کشور روسیه حدود ۳۰ میلیون مسلمان زندگی می‌کنند.

حاج ابوالقاسم با بیان اینکه امام خمینی (ره) نظام ایران را که نظامی ذلیل بود را به نظامی عزتمند تبدیل کردند، ادامه داد: امام خمینی (ره) به ما یاد دادند که دستمان را مقابل قدرت‌های بیگانه دراز نکنیم، چرا که هر کشوری که به استکبار توسل جوید، ذلیل می‌شود.

مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیت و حوزه‌های علمیه عنوان کرد: اینکه نشریه شارلی‌ابدو به مقام معظم رهبری توهین می‌کند، به خاطر آن است که مقام معظم رهبری هم خط امام (ره) را دنبال می‌کنند و در صدد حفظ عزت ایران اسلامی هستند.

وی تصریح کرد: در طول ۱۵۰ سال قبل از انقلاب اسلامی در هر برهه‌ای بخشی از خاک ایران از کشور جدا شد؛ اما بعد از انقلاب به لطف امام خمینی (ره) ایران چنان عزتی پیدا کرد که دشمن کوچک‌ترین دست‌درازی به مرزهای کشورمان نمی‌تواند داشته باشد.

حاج ابوالقاسم با اشاره به اینکه دولت‌هایی که بر سر کار آمدند در مسیر حفظ عزت ایران یکسان رفتار نکردند، افزود: برخی دولت‌ها در این مسیر با قدرت به جلو رفتند و بعضی بر خلاف جهتی که امام خمینی(ره) برای انقلاب ترسیم کرده بودند، حرکت کردند و دولت‌های این‌چنینی بیشترین آسیب را به کشور زدند.

وی با تأکید بر اینکه نباید نگاهمان به‌گونه‌ای باشد که همه‌چیز را به غرب گره بزنیم، اظهار کرد: باید بر اساس نگاه اصیل انقلاب از ظرفیت‌های داخلی کشور استفاده کرده و روی پای خودمان بایستیم.

انتهای پیام/ص*