رئیس جمهور در ابتدای دومین سفر خود به یزد پس از افتتاح بزرگترین پروژه آب تاریخ انقلاب اسلامی با رمز یا فاطمة الزهرا(س)، ۱۶ طرح آب و برق را هم افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار صبح ساباط در سفر رئیس جمهور به یزد، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ساعتی قبل در مراسم افتتاح همزمان ۱۶ طرح صنعتی آب و برق در یزد گفت: اجرای ۱۶ طرح در استان یزد با چنین تحریم و فشار، جلوه اراده‌ای است که می‌خواهد بگوید به دنبال پیشرفت کشور و رفاه مردم است.

رئیسی یکی از ویژگی‌های معروف مردم یزد را قناعت و جلوگیری از اسراف عنوان کرد و افزود: مردم یزد با امکانات کم و کار زیاد به استانی صنعتی و کشاورزی و معدنی و علم و فناور مبدل شده است.

وی، خاطر نشان کرد: کار آبرسانی از خلیج فارس به فلات مرکزی و استان یزد به صورت شبانه روزی در سرما و گرما دنبال می‌شود که از همه عوامل صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم، چرا که فعالیت در سرما و گرمای کویر به شدت سخت است، اما عشق به مردم سبب می‌شود تا آنان احساس خستگی نکنند.

رئیس دولت سیزدهم ادامه داد: آبرسانی به مردم از اهمیت فراوانی برخوردار است چرا که این طرح برای رفع مشکل زندگی مردم و همچنین نسل‌های آینده است. نسبت به انجام طرح‌های بزرگ و تحقق شعار «ما می‌توانیم» پایبند هستیم و در این راه به خداوند تکیه کرده و به داشته هایمان که اولین آن‌ها نیروی انسانی است، اعتماد داریم.

وی با اظهار امیدواری مبنی بر این که  گشایش‌های زیادی با توسل به نام بزرگ حضرت زهرا (ع) در زندگی مردم اتفاق بیفتد، گفت: این داشته‌ها را باید با مدیریت انقلابی فعال کرد که یکی از نمونه‌های آن‌ها ۱۶ طرحی است که امروز به بهره برداری می‌رسد که در رأس آن‌ها انتقال آب به یزد به شمار می‌آید.

 

رئیس جهور اظهار داشت: این طرح‌ها از کار‌های ضروری برای زندگی مردم استان یزد به شمار می‌آید و  خصوصا کار بزرگی که امروز با تلاش عزیزان در استان یزد آغاز می‌شود تا آب از خلیج فارس به استان‌های مرکزی کشور بیاید.اراده پولادین ملت ایران بر ذلت ناپذیری استوار است.

وی، اصریح کرد: خط پدافندی آب یزد باید در ۱۸ ماه صورت می‌گرفت، اما در چهار ماه به سرانجام رسید. تنش‌های آبی از مشکلات کنونی است، اما تلاش‌های جهادی وزیر و همکاران سبب شد تا طرح‌ها در زمان‌های کوتاه به نتیجه برسد.

رئیس جمهور، ادامه داد: گرچه دشمن با تحریم و تهدید و تنگنا تلاش می‌کند ما را در فشار حداکثری قرار دهد، اما موفق نشده است چرا که اراده‌های پولادینی وجود دارد که حاضر به تسلیم و ذلت و توقف در پیشرفت نیست.

وی، ابراز کرد: آغاز طرح آبرسانی از خلیج فارس به استان‌های مرکزی کشور کار بزرگی است که از همگان می‌خواهیم زمان را محدودتر کنند و شاهد برطرف شدن این مشکل در زمان کوتاهتری باشیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما از اینکه مردم یزد از این طرح خرسند هستند و دغدغه مردم برخی استان‌ها رفع می‌شود، خوشحال هستیم. دسترسی به خلیج فارس و ایجاد آب شیرین کن‌ها که در برنامه وزارت نیرو است، امکاناتی است که خداوند داده و باید به درستی از آن استفاده کنیم.

رئیسی، بر لزوم صرفه جویی در استفاده از آب و برق و گاز تأکید کرد و گفت: شیوه استفاده از این نعمت‌ها و امکانات باید اصلاح شود و اصلاح در الگوی مصرف رخ دهد. میزانی که در کشور ما گاز و و آب و برق استفاده می‌شود در مقایسه با کشور‌های جهان بسیار زیاد است.

انتهای پیام/