به مناسبت سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) و پاسداشت روز زن مراسم ویژه ای با حضور وزیر امور خارجه و با شرکت مدیران، کارشناسان و کارکنان بانوی وزارت امور خارجه برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ به مناسبت سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) و پاسداشت روز زن مراسم ویژه ای با حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و با شرکت مدیران، کارشناسان و کارکنان بانوی وزارت امور خارجه برگزار شد.

امیرعبداللهیان در این مراسم ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت صدیقه کبری(س)، نام گذاری این مناسبت مبارک به عنوان روز زن در کشورمان را ارزشمند و موجب افتخار دانست.

وی با برشمردن برخی شاخصه‌های متعالی شخصیت حضرت فاطمه(س) و جایگاه ایشان در معرفی نقش متعالی زن در جامعه و خانواده، حرکت بانوان ایرانی در مسیر تعالیم بانوی دو عالم را حرکتی مترقیانه و در تراز بانوان ایران اسلامی نامید.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه، با تشریح نگاه دستگاه دیپلماسی کشور نسبت به بانوان وزارت امور خارجه، نقش بانوان دیپلمات در معرفی ظرفیتها، توانمندیها و جایگاه «زن ایرانی» در عرصه‌های بین المللی را دارای اهمیت ویژه دانسته و بر رویکرد وزارت امور خارجه در حمایت و تسهیل حضور هرچه موثرتر و شاخص تر بانوان دیپلمات در جایگاههای مدیریتی در داخل و خارج از کشور تاکید نمود.

در این مراسم محمد فتحعلی، معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه نیز با تشریح آموزه‌های آسمانی حیات پر برکت حضرت فاطمه(س) ، بر ضرورت معرفی جایگاه زن اسلامی و بهره مندی سایر جوامع از این آموزه‌ها تاکید نمود.

شایان ذکر است؛ معاون اداری و مالی وزارت خارجه، در ادامه به طرح برخی تسهیلات اداری وزارت امور خارجه جهت حمایت از کارکنان بانو در وزارت امور خارجه پرداخت.

همچنین در ادامه این مراسم چندین تن از بانوان وزارت امور خارجه به طرح نکته نظرات و برخی پیشنهادات اداری پرداختند.