در راستای ایجاد مهارت و کارآفرینی و تقویت احساس کارآمدی در دانشجویان رشته زیست شناسی، کارگاه آموزشی کشت و پرورش قارچ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر راه اندازی شد.

به گزارش صبح ساباط؛ در راستای ایجاد مهارت و کارآفرینی و تقویت احساس کارآمدی در دانشجویان رشته زیست شناسی، کارگاه آموزشی کشت و پرورش قارچ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر راه اندازی شد.

این کارگاه تولیدی زیر نظر سمانه صدیقی خویدک عضو هیأت علمی گروه زیست شناسی واحد اشکذر ایجاد شده است و دانشجویان زیست شناسی ورودی ۹۸ و ۹۹ در کنار دروس تئوری میکروب شناسی مواد غذایی و قارچ شناسی، اقدام به کشت و پرورش قارچ خوراکی کردند.

صدیقی خویدک در این رابطه گفت: برگزاری این گونه دوره های مهارت افزایی، علاوه بر تقویت انگیزش تحصیلی، موجب توانمندسازی دانشجویان متناسب با نیازهای جامعه و صنعت خواهد شد.

وی افزود: از نتایج عملی برگزاری این دوره، افزایش اعتماد به نفس و احساس کارآمدی بین دانشجویان بوده که منجر به برداشت حدود ۵۰ کیلوگرم قارچ خوراکی شده است.

قارچ های دکمه ای، ترکیباتی سرشار از پروتئین، املاح باارزش، اسیدهای آمینه و ویتامین ها هستند که مقادیر زیادی پتاسیم، فسفر، آهن و مقدار کمتری کلسیم دارند و فاقد نشاسته اند. بنابر این برای بیماران دیابتی و رژیم لاغری مناسب هستند.