مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد در جمع خبرنگاران  از توزیع بیش از 15000 تن انواع کود شیمیایی یارانه ای طی 9 ماهه اخیر خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد حسن زارعیان مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد در جمع خبرنگاران  از توزیع بیش از ۱۵۰۰۰ تن انواع کود شیمیایی یارانه ای طی ۹ ماهه اخیر خبر داد و گفت:  شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بعنوان حامی کشاورزان و مرجع برنامه ریزی، سیاست گذاری جهت تهیه، تدارک و تولید انواع کودهای شیمیایی یارانه ای در سطح کشور است که کودهای شیمیایی مورد نیاز کشاورزان را از طریق کارگزاری های مجاز در سراسر کشور توزیع می کند.

زارعیان اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۸۰۰ تن انواع کودهای شیمیایی ازته، فسفاته و پتاسه در سراسر استان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: از این میزان بیش از ۱۱۰۰۰ تن مربوط به کودهای ازته، بیش از ۲۳۰۰ تن مربوط به کودهای فسفاته و بیش از ۱۷۰۰ تن مربوط به کودهای پتاسه است.

زارعیان؛ از رشد ۱۳ درصدی مقدار کل کودهای توزیع شده از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و ابراز داشت: همچنین مقدار کودهای ازته توزیع شده ۲ درصد ، مقدار کودهای فسفاته توزیع شده ۱۱۴ درصد  و مقدار کودهای پتاسه توزیع شده ۲۵ درصد افزایش داشته است.

زارعیان ابراز امیدواری کرد با افزایش مصرف کودهای پتاسه و فسفاته به ویژه در کشت های پائیزه و کشت قراردادی گندم، سال پر محصولی پیش رو خواهیم داشت.

  • نویسنده : حیران