معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در جمع تعداد کثیری از نانوایان گفت: امروز برداشت گندم در استان که خمیرمایه نان محسوب می شود نسبت به سالیان گذشته به یک سوم رسیده و ادامه این روند میتواند کشاورزی استان را به ورطه نابودی بکشاند. 
به گزارش صبح ساباط؛ علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در جمع تعداد کثیری از نانوایان با بیان اینکه نان یکی از ابتدایی ترین غذاهایی ست که بشر آن را تهیه کرده گفت: شغل نانوایی به عنوان یکی از شغل های کاربردی در تمامی کشورها به شمار می رود و با توجه به جایگاه ارزشمند این ماده غذایی در بین مردم ما نانوایان به عنوان تولید کنندگان این نعمت الهی در نزد مردم دارای جایگاه والایی هستند.
عزیزی در ادامه با اشاره به کاهش کشت و برداشت گندم در استان به دلیل بحران خشکسالی ابراز داشت: امروزه برداشت گندم در استان که خمیرمایه نان محسوب می شود نسبت به سالیان گذشته به یک سوم رسیده و ادامه این روند می تواند کشاورزی استان را به ورطه نابودی بکشاند.
وی تصریح کرد: بنابراین اولویت اول نظام مسائل استان، مسئله آب است که به فضل خدا، حمایت های شخص آیت الله رئیسی و تلاش های مجدانه استاندار محترم و مدیران ارشد استان برای همیشه حل و فصل خواهد شد.
عزیزی افزود: بر اساس پروژه ای که با حضور ریاست محترم جمهور در روز پنجشنبه ۲۲ دی ماه کلید خورده و به عنوان عیدی ولادت حضرت زهرا(س) به مردم استان اعطا خواهد شد آب پایدار استان تامین و نگرانی مردم در این زمینه به پایان خواهد رسید.
معاون استاندار تاکید کرد: این ابر پروژه که از آن به عنوان انقلاب یزد میتوان نام برد با اعتباری برابر با بودجه ۱۵۰ سال استان، عملیاتی و انشالله طی سه سال به بهره برداری خواهد رسید.
شایان ذکر است؛ در این جلسه نمایندگان این صنف زحمتکش به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند.
انتهای پیام/