فرمانده سابق سپاه الغدیر و پیشکسوت دفاع مقدس گفت: شهید سردار سلیمانی در تمامی عرصه های فعالیت، شجاعت همراه با تدبیر را در تداوم پیروی از ولایت فقیه و مشورت با فرماندهی کل قوا دنبال می کرد.
به گزارش صبح ساباط از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد، سردار اکبر فتوحی در مراسم سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و علامه مصباح یزدی همزمان با دهه بصیرت در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد اظهار داشت: سردار سلیمانی ویژگی های زیادی داشت که مهمترین آنها همیشه در میدان بودن، ارادت خاص و به حضرت زهرا و اهل بیت( ع)، دشمن شناس، شجاعت همراه با تدبیر توام با پیروی از مولا و مشورت مستمر با فرمانده کل قوا و ولی فقیه است.
وی درباره برخی خدمات سردار سلیمانی هم گفت : تشکیل جهاد سازندگی در کرمان، ساماندهی لشکر فاطمیون در افغانستان، ساماندهی لشکر زینبیون در پاکستان، ساماندهی نیروهای مقاومت با دیپلماسی نظامی با سوریه، ساماندهی و تجهیز حزب‌الله به سلاح و موشک، ساماندهی و تجهیز انصارالله یمن و فرماندهی همه این موارد بخشی از این فعالیت ها در عرصه های داخلی و بین المللی ایشان است.
روایتگر دفاع مقدس با اشاره به اینکه مدیریت رهایی ۶ استان عراق از دست داعش با ساماندهی حشب الشعبی با کمک شهید ابومهدی المهندس بخش دیگر این خدمات است، افزود: نکته مهم در همه این موارد، شجاعت با تدبیر و پیروی و مشورت با فرمانده کل قوا و مولا محوریت دارد و تمام موفقیت های ایشان در گروه همین ویژگی خاص بوده است.
فتوحی تأکید کرد: ویژگی های خاص مدیریتی سردار سلیمانی موجب شده بود تا دشمنانی همچون رهبران آمریکا به جایگاه سردار سلیمانی و اهمیت مدیریت راهبری ایشان در جهان بیشتر از ما واقف باشند.
وی درباره شرایط و قدرت بالای جمهوری اسلامی ایران هم گفت: ایران در موارد و مواجهه های بسیاری، قدرت نظامی هوایی و دریایی توانایی بالای خود را در منطقه و جهان در مقابل دشمن نشان داده است هر چند که در چند بخش همچون فضای مجازی و خودروسازی ضعیف است که این موارد هم اگر بصورت واقعی به دانشمندان کشور سپرده شود پیشرفت کرده و قطعا تقویت خواهد شد.
پیشکسوت دفاع مقدس با مرور اتفاقات اخیر کشور خاطرنشان کرد: تمام دشمنان اعلام کردند با ایران در عرصه های نظامی زمینی ، دریایی و هوایی، توانایی مقابله با ایران نداریم بنابر این سه جبهه عبری، عربی و غربی برای مقابله با جمهوری اسلامی تشکیل دادند.
وی با اشاره به حضور ۴۹ کشور در جریان اغتشاشات اخیر در ایران یادآور شد: در جنگ اخیر، دشمنان با استفاده از نیروهای خارجی و نفوذی های داخلی که از خارجی ها خطرناک تر هستند علیه ایران توطئه کردند اما خوشبختانه با تدبیر و مدیریت صبورانه و عالمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی شکست خوردند.
فرمانده سابق سپاه الغدیر با اشاره به برخی ذلالت های دشمنان جمهوری اسلامی در مواردی همچون فرود پهباد آمریکایی در صحرای طبس، اسارت نیروهای دریایی انگلیس و اتفاقات اخیر در ایران گفت: اخیرا بایدن رئیس جمهور آمریکا از طریق عمان برای ایران نامه داده که چهار نکته را در آن آورده و اولین آن این بوده که ما در اعلام ریاست جمهوری خانم رجوی رئیس گروهک منافقین فریب خوردیم.
فتوحی تأکید کرد: دشمنان باید بدانند جمهوری اسلامی ایران به تمام دنیا می رسد و اسلام ناب محمدی جایگزین شیعه انگلیسی، اسلام وهابی و طالبانی و … خواهد شد و کسانی که طرفدار انقلاب اسلامی نیستند بدانند اگر مقابل این انقلاب قرار بگیرند در هر پست و لباسی، نابود خواهند شد.
مراسم سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و علامه مصباح یزدی همزمان با دهه بصیرت در با حضور جمع کثیری از کارکنان این اداره کل و تمامی واحدهای شهرستان یزد و اجرا و ثبت شرکتها صبح روز چهارشنبه ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱ در نمازخانه اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد برگزار شد.
انتهای پیام/ص*