جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در گرامی‌داشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار شهید سلیمانی با پایان دادن به حکومت خودخوانده داعش، نقشه‌های شوم دشمن را در منطقه بر هم زد.

به گزارش صبح ساباط؛ سردار محمدرضا فلاح‌زاده در آیین گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس که با حضور دکتر احمد وحیدی وزیر کشور در وزارت کشور برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی با یادآوری اینکه وحیدی بنیانگذار نیروی سپاه قدس و از چهره‌های برجسته دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت است، به فرمایش رهبری معظم انقلاب اسلامی نسبت به سردار والا مقام حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب زندگی و تلاش جهادی سردار سلیمانی  را “مکتب حاج قاسم” نامیدند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) اسلام ناب محمدی را احیا کرد و در برابر اسلام آمریکایی قرار داد، اضافه کرد: دشمنی با چنین اسلامی همچنان ادامه دارد اما مجاهدان راه خدا که یکی از آن‌ها سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود در برابر دشمنان ایستاد و از مرزهای ایران اسلامی دفاع کرد.

سردار فلاح زاده با یادآوری مجاهدت‌های سردار شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: این شهید در شرق کشور هم دو کار مهم یعنی ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی و مبارزه با اشرار را دنبال کرد.

وی داعش و گروه‌های تکفیری را ساخت کشورهای غربی به ویژه آمریکا دانست و گفت: داعشی‌ها برنامه داشتند تا بنگلادش پیش بروند و به ایران هم بیایند. آن‌ها می‌خواستند مردان را به قتل برسانند و زنان را به کنیزی بگیرند. آن‌ها در سوریه و عراق سنی‌ها را هم کشتند.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به گفته یکی از مقامات صهیونیستی بیان کرد: دشمنان فهمیدند که سردار سلیمانی و رهبر معظم انقلاب چه اقدام مهمی در سوریه و عراق انجام دادند و نقشه‌های آن‌ها را بر هم زدند.‌ در سوریه با اجرای بیش از ۱۰۰ عملیات، ۷۰ درصد خاک سوریه که از دست رفته بود، بازگردانده شد.

فلاح‌زاده ادامه داد: برخی از عملیات‌ها چندین مرحله‌ داشت که چند ماه به طول انجامید؛ در عراق نیز بیش از ۳۲ عملیات بزرگ برای شکست داعش انجام شد که در بیشتر عملیات‌ها، سردار سلیمانی حضور داشت.

وی خاطرنشان کرد: در سایه مکتب شهید سلیمانی، اکنون گروه‌های مقاومت قدرتمندی در کشورهای منطقه شکل گرفته‌اند و در برابر رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه، مهمترین ویژگی سردار سلیمانی را اخلاص برشمرد و گفت: همین ویژگی، رمز موفقیت‌های سردار شهید سلیمانی در جبهه مقاومت بود.

فلاح زاده با اشاره به عملیات‌های پایانی جبهه مقاومت که منجر به پایان سلطه و حکومت خود خوانده داعش شد، افزود: پایان حکومت داعش، آرزوها و نقشه‌های دشمنان را بهم زد.

وی دیگر ویژگی شهید سلیمانی را مردم‌داری دانست و ادامه داد: دفاع از مردم‌ منطقه به معنای مردم‌داری است. شهید سلیمانی در حوادثی چون سیل و زلزله هم در کنار مردم بود و اعتقاد داشت که با همراهی مردم خیلی از کارهای بزرگ را می‌توان انجام داد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه درباره دیگر ویژگی سردار سلیمانی اظهار کرد: شهید سلیمانی در طراحی عملیات‌ها چه در دوران دفاع مقدس و چه در جبهه مقاومت بی‌نظیر بود سردار سلیمانی یک استراتژیست و دیپلمات بود.

فلاح‌زاده با یادآوری اینکه سردار شهید سلیمانی خود را سرباز ولایت می‌دانست، عنوان کرد: شهید سلیمانی بر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید داشت و در این مسیر حرکت می‌کرد.