معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما در نشست مدیران و معلمان سما یزد اقدامات سما یزد در طرح تحول نظام آموزش را بی نظیر خواند.

به گزارش صبح ساباط؛ با حضور سید محمد بطحایی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما، سید علی المدرسی معاون آموزش های عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد و مدیران و معلمان سما یزد کارگاه تعالی بخشی آموزش‌ مهارت‌های زندگی مبتنی بر حیات طیبه برگزار شد.

بنابر این گزارش؛ بطحایی در این کارگاه به بیان مشکلات نظام آموزشی حاکم بر فضای آموزشی کشور طی ده‌های مختلف اشاره کرد و گفت: نظام آموزشی حاکم بر کشور تنها به گسترش حافظه دانش آموزان منجر میگردد و این در حالی‌ست که نظام آموزشی ما باید به سمت نظام آموزشی پویا و کارا سوق داده شود.

وی با ابراز رضایتمندی از فعالیت‌های شکل گرفته در مدارس سما استان یزد گفت: فعالیت‌ها و اقدامات سما یزد در حوزه مهارت‌های زندگی مبتنی بر حیات طیبه قابل است و مدیران و معلمان باید در مسیر تسریع این حرکت گام بردارند.

شایان ذکر است؛ در ابتدای این نشست تعالی‌بخش المدرسی ضمن ارائه گزارش اقدامات انجام شده در راستای طرح تعالی بخش مهارت‌های زندگی مبتنی بر حیات طیبه و طرح تحول بنيادين نظام آموزشی همکاری و همدلی نیروهای ستادی، مدیریت مدارس و معلمان سما استان یزد در مقاطع مختلف را ستود و آنرا لازمه اجرای درست و دقیق سیاست ها و راهبردهای تحول بنیادین نظام آموزش دانست.