مشاور عالی سخنگوی دولت گفت: اعتبار طرح معادل اعتبار ۱۰۰ ساله استان یزد و تامین اعتبار خط انتقال آب از محل معادن بوده، آب انتقالی علاوه بر شرب در بخش صنعت هم بهره برداری می‌شود.

به گزارش صیح ساباط؛ فتاح فتاحی مشاور عالی سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد گفت: عملیات اجرایی خط انتقال آب از دریا به استان یزد در جریان سفر رئیس جمهور آغاز می‌شود.

دکتر فتاحی افزود: ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح اختصاص یافته است و در مدت سه سال اجرایی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه این اعتبار معادل اعتبار ۱۰۰ ساله استان یزد است؛ گفت: تامین اعتبار خط انتقال آب به استان یزد از محل معادن است و آب انتقالی علاوه بر شرب در بخش صنعت هم بهره برداری می‌شود.

مشاور عالی سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: رئیس جمهور در دومین سفر خود در دور دوم سفر‌های استانی همچنین در میدان امیرچقماق با مردم استان یزد دیدار می‌کند.

فتاحی با بیان اینکه راهبرد سفر رئیس جمهور به یزد خدمت به مردم است؛ اظهار داشت: دولت، خادم مردم است و باید نگاهش در خدمت رسانی به مردم از طریق اطلاع رسانی رسانه‌ها تجلی یابد.

وی همچنین به ظرفیت الگوسازی استان یزد برای کشور اشاره کرد و افزود: طرح هایی، چون ویلاسازی نهضت ملی مسکن و تولید دانش بنیان‌ها از نمونه طرح‌هایی است که در یزد اجرایی شده و می‌تواند در سراسر کشور هم تعمیم یابد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، رئیس جمهور کشورمان ۲۲ و ۲۳ دیماه به استان یزد سفر می‌کند.