رئیس شورای اسلامی شهر یزد در جلسه علنی شورا گفت: ۹دی به دشمنان خارجی و فتنه‌گران کوردل داخلی یک بار دیگر یادآوری کرد که دین و ولایت‌مداری و عشق به اهل بیت عصمت و طهارت با جان و دل مردم ایران اسلامی عجین شده است.

به گزارش صبح ساباط، سیفی ادامه داد: این روز به عنوان یکی از روز های فراموش نشدنی و رخداد های بزرگ و معناداری است که نشان از کینه و عداوت بی پایان دشمن نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

به گفته وی، ۹ دی عنوان روز بصیرت نامگذاری شده است و حضور با شکوه مردمی که پشتیبان ولایت و رهبری بود مشاهده شد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد همچنین روز نهضت سواد آموزی را گرامیداشت و گفت: يك سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي ایران و با توجه به اهميت و ضرورت سوادآموزي، در دی ماه ۱۳۵۸ به فرمان رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره)، نهضت سواد آموزی تشکیل شد.

سیفی افزود: جامعه ای که خود را به سلاح علم و دانش تجهیز نماید در همه عرصه ها سربلند و پیروز خواهد شد و بر بام چنین سرزمینی پرچم فخر و برازندگی بر افراشته می شود و افق های روشنی را پیش روی خویش خواهد گشود.

وی خاطرنشان کرد: لازم است تمام مسئولین و مردم در راستای بهبود وضعیت سواد آموزی و فرهنگ این مرز و بوم گام برداشته و سهمی در این آرمان مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد از حضور مردم در مراسم وداع با شهدای گمنام قدردانی کرد و گفت: مردم شهید پرور یزد بار دیگر با حضور پر شور خود در وداع با شهدای گمنام در شهرستان های مختلف استان نشان دادند ایثار و از خودگذشتگی غیور مردان ایران را فراموش نخواهند کرد.