وزیر کشور با تجلیل از مقام شهدا و ایثارگران بر لزوم الگو سازی از ارزشهای متعالی ایثار و شهادت تاکید کرد و گفت: ایثار و شهادت، منشأ تربیت انسان با روح متعالی و معنوی و رمز جاودانگی انسان است و حقیقت وجود او را تبیین و تفسیر می کند، این نگاه در جامعه ما با رشادت و از خودگذشتگی شهدا تبلور یافته است.

به گزارش صبح ساباط؛ احمد وحیدی با حضور در نمایشگاه یادمان ” یاس کبود” در روستای فتح‌آباد شهرستان خفر این مطلب را مطرح کرد.

وزیر کشور کابینه سیزدهم  افزود: همه ملت ها و انسان ها نسبت به افرادی که با شجاعت در مقابل ستم قد برافراشته اند و تن به ذلت و خواری نداده‌اند، ادای احترام و ستایش می کنند لیکن شیوه های این احترام و تقدس گرایی متفاوت است.

وحیدی با تجلیل از جوانان و نوجوانانی که در نمایشگاه یادمان یاس کبود فعالیت می کنند و آن را ایجاد کرده اند، اظهار کرد: در این نمایشگاه تاریخی از ابتدای خلقت تا امروز انقلاب اسلامی به تصویر کشیده شده است که امیدواریم این کار ابتکاری به عنوان الگو در سایر مناطق کشور نیز تسری پیدا کند و جلوه‌های تاریخی ایثار و از خود گذشتگی در جامعه ترویج شود.

وی با اشاره به اینکه مردم این روستا به ویژه خردسالان، کودکان و نوجوانان با مدیریت خوبی که شکل گرفته تلاش کردند تاریخ افتخارات یک سرزمین را به تصویر بکشند، ادامه داد : دختران و پسران راوی این نمایشگاه، در سنین پایین هستند که روایت‌هایی از دوران پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی را ارائه کردند.

وحیدی اضافه کرد: در این نمایشگاه طراحی بسیار خوبی از افتخارات یک سرزمین و صحنه هایی از رشادت فرزندان ایران زمین پیاده شده است؛ این کاری ابتکاری است که مدت‌های طولانی برای آن وقت صرف شده و در حال انجام است و نشان‌دهنده یک الگوی مردمی در روستا است که امیدواریم این الگو در مناطق مختلف دیگر کشور هم تسری پیدا کند و همه از این فضای معنوی بهره بگیرند.

وزیر کشور همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برای شرکت در تشییع پیکر مطهر ۱۰ شهید دوران دفاع مقدس که در روزهای گذشته وارد استان فارس شده است؛ به این استان سفر کرد.