مراسم اختتامیه جشنواره اختراعات و دست سازه ها و مهارت و مقاله و همچنین تجلیل از پژوهشگران برتر مدارس سما با حضور معاون آموزش های عمومی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما به میزبانی واحد نجف آباد برگزار گردید.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی؛ مراسم اختتامیه جشنواره اختراعات و دست سازه ها و مهارت و مقاله و همچنین تجلیل از پژوهشگران برتر مدارس با حضور سید محمد بطحایی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما و میزبانی واحد نجف آباد برگزار شد.

بنابر این گزارش؛ فرید نعیمی رئیس واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، شهلا روزبهانی معاون آموزش های عمومی و مهارتی سما نجف آباد، مهدی چراغی نماینده نظارت و بازرسی راهبردی هیات موسس، حجت السلام مجید میرزایی مدیر فرهنگی اجتماعی نجف آباد، رابطان پژوهشی سراسر کشور  و جمعی از دانش آموزان  در این مراسم حضور داشتند.

نعیمی در ادامه این مراسم با اشاره به سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی که توسط طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ترسیم شده و با توجه به نیازهای پیش رو به ارایه مقاله ای با موضوع نقش و جایگاه نحوه مدیریت مدارس سما در توسعه اقتصادی کشور پرداخت.

سخنگوی دیگر این مراسم لطف اله عباسی مشاور رئیس سازمان و رئیس امور پژوهش و نوآوری های آموزشی سازمان سما بود وی با اشاره به اینکه برگزاری چهار برنامه همزمان (گردهمایی راهبران پژوهشی استان ها، جشنواره اختراعات و دستسازه ها و مهارت و مقاله،تجلیل از پژوهشگران برتر مدارس و تشکیل نمایشگاه در تهران ) مصداق خوبی از کارایی و اثربخشی و کم هزینه و پر منفعت بودن برنامه های پژوهشی است به برخی سیاست ها، محورها برنامه های حوزه پژوهش، خلاقیت، نوآوری و مهارت اشاره کرد.

وی همچنین در باره نحوه ارزیابی آثار ارسالی توضیحاتی ارائه داد و گفت: رابط پژوهش را تایید نموده  و مدیر مدرسه اطلاعات را برای سازمان ارسال کرده است.

عباسی در همین رابطه ادامه داد: سه استان برتر حوزه پژوهش ۱۶ شاخص مدنظر ما را دارا هستند که استان های هرمزگان، گیلان و یزد به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب نمودند.

شایان ذکر است؛ در ادامه این مراسم گزارش کوتاهی توسط دو دانش آموز پژوهشگر و مدیر مدرسه منتخب ارائه شد.

گفتنی است؛ در این برنامه، اجرای موسیقی سنتی توسط دانش آموزان مدارس سما نیز انجام شد و در پایان از پژوهشگران برتر با حضور ریاست سازمان سما و سایر مسئولان تقدیر به عمل آمد.