وزیر کشور استفاده از ظرفیت‌های بومی برای سرمایه‌گذاری را محور اصلی توسعه استان‌ها برشمرد و گفت: استانداران باید در این زمینه برنامه عملیاتی داشته باشند.

به گزارش صبح ساباط؛ احمد وحیدی در همایش استانداران سراسر کشور با بیان اینکه راهبری امور توسعه ای کشور رسالت جدی همه ما است؛ گفت: راهبرد اصلی دشمن در جنگ ترکیبی پیچیده، ایجاد موانع برای دولت مردمی در پیمودن مسیر پیشرفت همه جانبه کشور است.

وزیر کشور کابینه سیزدهم گفت: دشمن با تمام  ظرفیت رسانه ای برای تضعیف و اخلال در روند پیشرفت کشور وارد شده و ما باید بیش از هر زمان دیگری با همدلی و هم افزایی ظرفیت‌ های داخلی بتوانیم در مسیر خدمت به مردم حرکت کنیم.

وحیدی تقدس زدائی از شعار دینی و اسلامی را یکی از راهبردهای مهم  جریان معاند رسانه‌ای دشمن برشمرد و تصریح کرد: استانداران به عنوان نمایندگان اصلی دولت باید در حفظ و تقویت شعایر و ارزش های دینی و انقلابی تلاش کنند.

شایان ذکر است؛ مستند سازی رویدادها و اقدامات موثر اقتصادی و عمرانی در استان، محور دیگر مورد اشاره وزیر کشور در نشست امروز بود و  گفت: تجربه موفق اقدامات و عملکردها در هر یک از استان ها به اشتراک و تبادل نظر گذاشته شود.

وحیدی همچنین به ضرورت برنامه محوری استانداران در بهره گیری از ظرفیت‌های جوانان و نخبگان دانشگاهی تاکید کرد و گفت: استانداران برای هر کدام از اقشار و گروههای موثر در سطوح استانی برنامه عملیاتی داشته باشند.

وی به تعامل سازنده با نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حفظ استقلال ماموریتی هم اشاره کرد و افزود: باید با تبادل و تعامل فکری با نمایندگان، از ظرفیت هایشان برای راهبری هر چه قوی تر امور کلان توسعه ای استان استفاده شود.

وزیر کشور بر احصای دقیق مشکلات و چالش های توسعه ای استان و هدف گذاری برای دستیابی به رشد مطلوب اقتصادی هم تاکید کرد و گفت: فعال‌سازی ظرفیت‌های درون استانی بایستی محور اصلی برنامه ریزی توسعه ای استانداران باشد.