با هدف طراحی و بهینه سازی شبکه ارتباطات سیار، مدیر مخابرات منطقه یزد در نشستی با نمایندگان شرکت ارتباطات سیار و نقش کیفیت اول (ناک) دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه یزد، در ابتدای این نشست مسعودی مقدم مدیر ارتباطات سیار مخابرات منطقه یزد بیان کرد: با توجه به سهم بالای بازار همراه اول در استان و لزوم کسب رضایت مشترکان، نیاز است همزمان با افزایش سایت های جدید در فاز هشت پلاس و افزایش ظرفیت شبکه ارتباطات سیار، نسبت به بهینه سازی شبکه و رفع مشکلاتی نظیر سکوت در ابتدا یا حین مکالمه، نویزی شدن مکالمات و قطع ارتباط حین مکالمه در برخی از نقاط استان اقدام شود.

وی همچنین در خصوص عدم امکان تماس در برخی جاده های مهم استان توضیحاتی را ارائه کرد و افزود: با توجه به اهمیت حیاتی دسترسی به شبکه ارتباطات سیار ضروری است با برنامه ریزی شرکت ارتباطات سیار این مشکلات به سرعت رفع شود.

در ادامه زارع مدیر مخابرات منطقه یزد با اشاره به رتبه های برتر حوزه ارتباطات سیار منطقه در بخش های نگهداری و بهینه سازی، گفت امیدواریم مشکلات ذکر شده، هر چه زودتر برطرف شود.

در این نشست نماینده شرکت ارتباطات سیار اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت تجهیزات سایت های همراه اول، سرمایه گذاری در توسعه شبکه ارتباطات با مشکلاتی مواجهه شده که ما تمام سعی خود را در رفع موانع و توسعه ارتباطات سیار در کشور خواهیم کرد.

در پایان نمایندگان شرکت های مذکور به منظور بررسی پوشش شبکه تلفن همراه از روستای دره شیر، جاده یزد – تفت ، خرانق و … بازدید کردند.

گفتنی است بخش از مشکلات شبکه ناشی از اختلالات فرکانسی به دلیل استفاده برخی افراد از تجهیزات غیر استاندارد مانند تقویت کننده های غیر مجاز، اختلالات فرکانسی ناشی از معیوب بودن قطعات راه بندهای ورودی برخی از مجتمع ها و ادارات همچنین آنتن های معیوب تلویزیون می باشد که باید با همکاری سازمان تنظیم مقررات نسبت به جمع آوری این تجهیزات و پاکسازی شبکه از این اختلالهای فرکانسی اقدام شود.