رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: حمل و نقل از بخش های مهم و زیر بنایی اقتصاد کشور است و سرمایه گذاری در این زمینه موجب پیشرفت کشور می شود.

به گزارش صبح ساباط، سیفی در یکصدو پنجمین جلسه علنی شورا، روز ملی حمل و نقل را به کارکنان این حوزه در کشور و به خصوص سازمان حمل و نقل شهر یزد و رانندگان تبریک گفت و مطرح کرد: در سال ۱۳۶۱ و در زمان جنگ تحمیلی حدود یکصد کشتی حامل کالا در بنادر جنوبی کشور در انتظار تخلیه بار بودند بحران ناشی از کاهش زخیره کالاهای ضروری در کشور و از طرفی تهدید کشتی های منتظر تخلیه از سوی عراق همچنین هزینه سنگین شمول بیمه ها در کشتی ها باعث نگرانی هایی در بین مسئولین کشور و مردم شده بود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: بر این اساس با فرمان رهبر انقلاب امام خمینی(ره) و با مشارکت کامیون داران کشور جهادی کم نظیر رخ داد و کامیون داران برای تخلیه بارها در بنادر داوطلبانه اقدام کردند تا هرچه سریع تر بار تخلیه و در اختیار مردم قرار گیرد.

به گفته وی، در چنین شرایطی کامیون داران صحنه هایی کم نظیر از فداکاری و ایثار در تاریخ انقلاب اسلامی را به ثبت رساندند به همین دلیل ۱۵ سال بعد به پیشنهاد وزارت راه و ترابری سابق و جهت آگاهی اقشار مختلف مردم از نقش و جایگاه والای شبکه گسترده حمل و نقل کشوری روز ۲۶ آذر ماه ۷۶ به عنوان روز حمل و نقل اعلام شد و از سوی شورای عالی فرهنگی عمومی کشور نیز این مناسبت به تصویب رسید.

سیفی وجود حمل و نقل را در کشور الزامی دانست و گفت: حمل و نقل از بخش های زیربنایی اقتصاد کشور به شمار می آید و بدون شبکه حمل و نقل تصور رشد و پیشرفت کشور غیر ممکن است، قطعا سرمایه گذاری در حمل و نقل باعث افزایش رشد اقتصادی کشور می‌شود.