معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: سراهای دانشجویی باید به فضاهای تربیت غیر رسمی تبدیل شود تا شایستگی های لازم برای معلم آینده کسب شود.

به گزارش صبح ساباط؛ پرویز انصاری راد در همایش کشوری توان افزایی دبیران شورای صنفی رفاهی و نمایندگان سرپرستان شبانه روزی که به میزبانی دانشگاه فرهنگیان یزد برگزارشد؛ گفت: دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی ماموریت محور، تربیتی و پرورش دهنده معلمان فاخر است و این ماموریت‌ها نشانگر جایگاه رفیع دانشگاه فرهنگیان در آموزش عمومی و عالی کشور است.

وی با اشاره به تحصیل دانشجومعلمان آموزش ابتدایی ورودی ۱۳۹۸ در دانشگاه فرهنگیان گفت: با توجه به نیاز خاص دانشگاه و آموزش و پرورش، تصمیم مهمی گرفته شد و با وجود تنگناهایی که برای کمبود معلم آموزش و پرورش وجود داشت، حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس دانشگاه فرهنگیان به عنوان مدیران جدید، خونی تازه به دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش تزریق شد.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان عهده دار مهمترین مسئولیت در کشور است و اگر تربیت معلم به خوبی انجام شود، جامعه از جهل و تاریکی رهایی خواهد یافت.
انصاری راد با بیان اینکه نام دانشگاه در برنامه هفتم کشور برای توسعه در نظر گرفته شده است، افزود: دانشگاه فرهنگیان باید به جایگاه واقعی خود از نظر ساختار، نیروی انسانی و امکانات برسد.

وی عنوان کرد: با وجود این شرایط و با این کمبودها باید شعار «دانشگاه فرهنگیان برای آینده» را محقق و معلمی را برای آینده تربیت کنیم که توانایی های متعدد داشته باشد و شرایطی فراهم کنید تا برخی شایستگی ها را کسب کند

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه معلمان ما بر اساس این شایستگی ها رتبه بندی می شوند، افزود: سراهای دانشجویی باید به فضاهای تربیت غیر رسمی تبدیل شود تا شایستگی های لازم برای معلم آینده کسب شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان متمایز از سایر دانشگاه های کشور است، ادامه داد: وجه تمایز دانشگاه فرهنگیان از سایر دانشگاه ها، زیست‌محور بودن آن است.

انصاری راد تاکید کرد: دانشجو همزیستی می کند و در این زندگی شبانه روزی، تربیت اتفاق می افتد و در سراهای ما شایستگی های لازم را کسب می کنند.

وی با بیان اینکه شایستگی ها اکتسابی هستند، عنوان کرد: به دست آوردن آخرین شایستگی ها، اطلاعات علمی است که حس آرامش را برای معلم که آراسته به علم است؛ به ارمغان می آورد.

او سراهای دانشجویی را بهترین فضا برای پژوهش های دانشجویی دانست و افزود: سال گذشته دانشجوهای دانشگاه فرهنگیان بهترین رتبه در بین دانشجوهای کشور را داشتند و این نشان دهنده شایستگی بالای دانشجویان این دانشگاه است

  • نویسنده : بهناز عسکری