مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان از برگزاری مراسم تشییع شهدای گمنام در روز پنجشنبه (فردا) در میدان امیر چخماق خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ سرهنگ منصور زارع مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد در نشست خبری که به مناسبت برگزاری مراسم استقبال، تشییع و تدفین پیکر مطهر ۱۵ شهید گمنام در یزد برگزار شد از برگزاری این مراسم در روز پنجشنبه فردا در میدان امیر چخماق خبر داد و گفت: پیکرهای مطهر شهدا پس از ورود به استان ۱۲ روز مهمان مردم بوده و سرانجام در روز ۶ دی ماه همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) در ۱۵ یادمان به خاک سپرده خواهند شد.

وی افزود: تکریم و پاسداشت شهدا موجب شکست توطئه های دشمنان در مباحث فرهنگی خواهد شد و جریان ایثار و رشادت این دلاورمردان را در جامعه ترویج خواهد داد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار یزد بیان کرد: مردم شهید پرور استان این بار نیز با حضور خود با این شهدا تجدید بیعت کرده و قدرشناسی خود را اعلام خواهند داشت.

زارع در ادامه به تشریح جزییات تدفین شهدا پرداخت و اظهار داشت: از این ۱۵ شهید تعداد پنج شهید به ترتیب در پارک بزرگ آزادشهر یک شهید مربوط به عملیات کربلای پنج با ۳۲ سال سن، در میدان حج امامشهر یک شهید مربوط به عملیات بدر با ۳۵ سال سن، در شهر حمیدیا یک شهید مربوط به عملیات کربلای پنج با ۲۳ سال سن، در مسکن مهر سایت علویه حمیدیا یک شهید مربوط به عملیات تک دشمن با ۲۳سال سن و مسکن مهر اکرمیه یک شهید مربوط به عملیات بدر با ۲۴ سال سن که در مرکز استان تشییع و به خاک سپرده می شوند.

وی خاطر نشان کرد: محله اله آباد شهر زارچ یک شهید مربوط به عملیات بدر با ۲۰ سال سن، سه شهید در شهرستان تفت به ترتیب در پارک شهر تفت یک شهید مربوط به عملیات تک دشمن با ۲۴ سال سن، یک شهید در روستای ده بالا مربوط به عملیات بدر با ۱۹ سال سن، یک شهید هم در روستای اسلامیه مربوط به عملیات خیبر با ۲۳ سال سن، دو شهید در شهرستان اردکان به ترتیب در دانشگاه دولتی شهر اردکان یک شهید مربوط به عملیات کربلای ۵ با ۱۷ سال سن و یک شهید در پارک آزادی مربوط به عملیات کربلای ۵ با ۱۹ سال سن، دو شهید در شهرستان مهریز به ترتیب در حوزه علمیه برادران امام صادق(ع) یک شهید مربوط به عملیات بدر با ۱۷ سال سن و تفرجگاه غربالبیز یک شهید مربوط به عملیات خیبر با ۲۰ سال سن، یک شهید در بیت الرقیه شهرستان بافق مربوط به عملیات بدر با ۲۳ سال سن و یک شهید در بخش اسفند آباد شهرستان ابرکوه مربوط به عملیات بدر با ۲۳ سال سن نیز در شهرستان ها آرام خواهند گرفت.

مدیرکل حفظ آثار استان در خصوص مسیر استقبال از پیکر شهدا ابراز داشت: پس از مراسم استقبال مسئولان در فرودگاه، پیکر شهدا از فرودگاه به سمت بلوار ازادگان، میدان امام علی، میدان امام حسین، چهارراه مهدیه، چهارراه فاطمیه، میدان شهید بهشتی، چهارراه شهدا و حسینیه امیرچقماق تشییع خواهد شد.

وی اضافه کرد: پس از برگزاری مراسم استقبال با سخنرانی حجت الاسلام جوشقانیان و مداحی بنی فاطمه پیکر شهدا به سمت معراج الشهدا در امامزاده جعفر (ع) منتقل خواهد شد.

گفتنی است استان یزد با احتساب ۱۵ شهید تعداد شهدای گمنام استان به ۱۸۰ تن خواهد رسید.

  • نویسنده : حیران