در راستای مشارکت دوجانبه بین دانشگاه و صنعت، راه اندازی هنرستان جوار صنعت و آکادمی عالی مهارت در قالب مرکز کسب وکار شرکت شهرک ها مورد قبول ریاست دانشگاه آزاد و رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد واقع شد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد یزد، جلسه ای به دعوت علی اکبر حجت، رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با حضور دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری و چندتن از اعضای هیات رئیسه ‌و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی یزد بین مسئولين دانشگاه آزاد اسلامی یزد و رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد برگزار گردید.

در این جلسه دکتر حجت به ضرورت ارتباط موثر بین دانشگاه و صنعت اشاره نموده ضمن عنوان جایگاه رتبه برتر شهرک‌های صنعتی استان یزد در بین شهرک‌های صنعتی کشور، دلیل این موفقیت را توجه به رضایت شغلی کارکنان و بهادادن به تامین نیازهای اولیه نیروی انسانی دانست.

وی با طرح این نکته که امروزه صنایع به دنبال نیروی کار ماهر هستند افزود: تاکنون این معضل از سوی دانشگاه مرتفع نگردیده است.

دهقانی اشکذری ریاست دانشگاه  آزاد نیز در این جلسه با بیان تغییر رویه دانشگاه آزاد اسلامی یزد در قالب طرح مهارتیار عنوان کرد: دانشگاه بر این باور است که باید مهارت را در همان اوایل ورود دانشجویان به دانشگاه و به صورت عملی و مهارتی و متناسب با نیازهای صنعت به دانشجویان آموزش داد.

وی خاطر نشان کرد: این دانشگاه، در این مسیر موانع و چالش های سازمانی را مرتفع و تفاهم نامه ای با امضای ۱۴ سازمان مرتبط، منعقد نموده است.

حجت نیز به لزوم و ضرورت مانع زدایی و تسهیل بخشنامه های فناورانه و نوآورانه اشاره و با توجه به اقدامات و تحولات بنیادین در مسیر دانشگاه آزاد اسلامی برای همکاری موثر بین این دو سازمان تاثیر گذار در زمینه صنعت و اشتغال ابراز خرسندی نمود.

ایشان همچنین در خصوص مشارکت دوجانبه بین دانشگاه و صنعت، پیشنهاد راه اندازی هنرستان جوار صنعت و آکادمی عالی مهارت در قالب مرکز کسب وکار شرکت شهرک ها را ارائه نمودند که مورد استقبال طرفين واقع شد

در همین راستا، همچنین به ضرورت برگزاری تورهای فناورانه ویژه دانشجویان به منظور آشنایی با فضای واقعی کسب و کار اشاره و‌ تاکید شد.

انتهای پیام/ص*