همزمان با فرا رسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو، با حضور فرماندار و معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرمانداری شهرستان اشکذر، ریاست شورای اسلامی شهر اشکذر و هیأت رئیسه دانشگاه، با حضور در کلاس های درس از دانشجویان ممتاز علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر با اهدای لوح سپاس، گل و هدیه تجلیل شد.

به گزارش صبح ساباط؛ روح الله ردائی فرماندار اشکذر در این مراسم با ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان گفت: من هم به نوبه خودم روز دانشجو را خدمت شما عزیزان دانشجو تبریک عرض می کنم؛ ان شاء الله صحیح و سلامت و موفق باشید.

ردائی افزود: انسان با قرار گرفتن در فضای دانشگاه واقعاً یاد خاطرات سال های دانشجویی خودش می افتد؛ واقعاً طی چند سال گذشته فضای دانشجویی خیلی عوض شده. آن موقع ها فضای دانشگاه ها خیلی شلوغ تر بود و جمعیت بالاتری داشت و الان خوشبختانه فضای دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر با مدیریت خوب دکتر محمود دهقانی اشکذری هم فضای خوبی هست برای تعلیم و تربیت و آموزش و هم فضای آزادی که هر دانشجو می تواند در هر موقعیتی که در آن و در هر رشته ای که حضور دارد و درس می خواند در کنارش خیلی از مسائل دیگر را هم تجربه کند، لذا اولاً قدر خودتان را بدانید و قدر این ایام را بدانید.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر گفت: ایام تحصیل در دانشگاه و شرایطی که واقعاً ما خیلی وقت ها غبطه می خوریم که فرصت در فضای خوش رویی چقدر کارها و فراغت بالی که به هر حال آدم در این ایام دارد می تواند برای آینده خودش برنامه ریزی دقیق تری داشته باشد و فضای کاری و فضای آینده خودش به راحتی در این دانشگاه و ارتباطاتی که با خود دانشجویان و اساتید با فضای بیرون و با مسئولین و خصوصاً مطالعه کردن، چیزی که مقام معظم رهبری خیلی روی آن تأکید دارند می تواند این فضا را برای خودش ترسیم کند. حالا در کشور شرایط خاصی است همه شماها به وسیله فضای مجازی و اخبار و رسانه در جریان شرایط کشور هستید ولی واقعاً وقتی از این فضا و شرایط عبور کردیم و فضا آرام شد این چیزی که حضرت آقا سال های قبل مطرح کردند بحث کرسی های آزاداندیشی، ان شاء ا… مسئولین جدی تر بگیرند جنبش های دانشجویی هم جدی تر بگیرند. در این موضوع ورود کنند و فضا باز شود و حرف ها گفته می شود و مسئولین حرف ها را بشنوند الان در هر صورت خیلی از مسئولین به این نتیجه رسیده اند که بین نسل های قبل تر و نسل های جدید یک گسلی به وجود آمده شاید خیلی حرفهایی که این نسل می زند بعضی از نسل های قبل نشنیده باشند و تجربه جدید برایشان باشد و این فضا باید حتماً اتفاق بیفتد برای این که این پیشرفت و توسعه کشور در دستور کار قرار دارد. علیرغم همه دشمنی ها و تحریم ها و شرایط سخت، ولی خوشبختانه در مسیر توسعه و پیشرفت کشور هستیم و شاهد و ناظر آن هم مسائلی هست که در بحث های امنیتی آمریکا، روسیه و چین و در کنارش ایران قرار دارد این نشان می دهد که به هر حال شرایط کشور ما طی سی چهل سال گذشته نسبت به قبل خیلی فرق کرده است.

شایان ذکر است؛ پرسش و پاسخ پایان بخش این مراسم بود.