نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان این که جوانان ستون فقرات کشور هستند استفاده از خرد جمعی را راهگشای بسیاری از مشکلات کشور دانست و گفت تمامی فرمانداران باید مشاوران جوان داشته باشند.

به گزارش صبح ساباط؛ مجتبی عبداللهی استاندار البرز در نشست گفت و شنود با جوانان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد؛ اظهار کرد: لازم است که نشست با جوانان را به صورت ماهیانه برگزار کنیم.

عبداللهی با بیان این که مطالبات جوانان را به طور جد پیگیری خواهیم کرد؛ تأکید کرد: استفاده از خرد جمعی راهگشای بسیاری از مشکلات کشور است.

استاندار البرز افزود: جوانان جایگاه ویژه ای برای کشور دارند، چرا که آینده کشور در گرو آن ها می باشد و هر چه بیشتر به جوانان کمک و توجه کنیم، به پیشرفت و توسعه کشور کمک کرده ایم.

وی با بیان این که “جوانان ستون فقرات کشور هستند و در تمام حوزه ها نقش بی بدیل دارند ” ادامه داد: سعی می کنیم ستادی در راستای حمایت از جوانان نخبه، نو آور و خلاق استان تشکیل دهیم.

عبداللهی با اشاره به حوادث اخیر کشور عنوان کرد: به دنبال مدیریت نارضایتی ها نیستیم، بلکه می خواهیم تولید رضایت کنیم. وی اضافه کرد: جوانان در جهت فرهنگ سازی و امید آفرینی می توانند بسیار موثر واقع شوند و باید روی دیدگاه فرهنگی جامعه در جهت کاهش مشکلات کار کرد.

استاندار البرز اشتغال، ازدواج و مسکن را از مهمترین دغدغه های جوانان دانست و گفت: به دنبال راه اندازی کمیته مسکن جوانان هستیم و برای هر ۶۶ محله در سطح استان، قرارگاه اشتغال ایجاد کرده ایم. وی با تأکید بر این که تمام فرمانداران می بایست مشاور جوان داشته باشند؛ خاطر نشان کرد: برای استفاده از مشاوران جوان، آمادگی داریم و می توانیم شورای مشاوران جوان را تشکیل دهیم.

عبداللهی افزود: راه اندازی خانه جوان در تمام شهرستان ها از ضروریات است و هر شهرستان می بایست حداقل یک خانه جوان داشته باشد. استاندار البرز اضافه کرد: یکی از اشکالات بزرگی که بر ما وارد است، ضعف در اطلاع از کارآمدی و عملکرد نظام و خدمتگزاران مردم است، بر این اساس قرارگاه رسانه و فضای مجازی نیز با هدف جبران این کمبود، راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ستاد ازدواج آسان در استان تشکیل شود؛ تصریح کرد: جوانان مطالباتی به حقی دارند و ما مسئولان می بایست تمام سعی و توان خود را برای رفع مشکلات موجود به کار بندیم.